Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Materinski dan
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: nedelja, 18.02.2007, 10:13    Naslov sporočila: Materinski dan Odgovori s citatom

V rezredu pripravljam manjšo predstavo za materinski dan ali pa za 8. marec (nisem še odločena, odvisno od tega, kako hitro bomo pripravili točke.

Za eno točko že vem, kaj bo. Pripravimo jo vsako leto. Otroci opišejo v spisih svoje mamice, potem pa to glasno preberejo, s tem, da mame tega prej ne vidijo in ne vedo, kaj so napisali. Krasna zadeva, mamice so velikokrat ganjene ob domislicah njihovih otrok. In vsako leto je drugače, ker so različni otroci in različni opisi.

Za ostale točke pa nimam pojma, kaj bi dala, ker ne želim, da bi se stvari ponavljale. Kaj idej mogoče?

Aja, še to: pesem Mamica je kakor zarja odpade, je bila že lani. Eno leto sem napisala manjši skeč o veliki družini, v katerem so bile same družinske šale.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 18.02.2007, 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se zdijo tvoje ideje super. Problem je najbrž v tem, da imaš iste otročke kot lani. Drugače pa, (če so drugi), jih je škoda prikrajšat za dobre izvedbe, ki uspevajo!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: nedelja, 18.02.2007, 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za kompliment. Embarassed

Ne, otročki so drugi, vendar imam zelo veliko istih staršev, ker so tokrat tukaj bratci in sestrice...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 18.02.2007, 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nič hudega, saj je bilo staršem tudi všeč, kar so videli prejšnja leta. In če so se starejši dobro imeli in zabavali, zakaj se ne bi še mlajši. Tudi Zvezdico Zaspanko gledamo vedno znova in znova! Zelo srečen
Izhajati je treba iz tega, da je to zaposlitev za učence, da oni svojim staršem nekaj pripravijo (oz. mamicam), morda pa bi mamice itak zanimalo, kako pa mlajši ustvarja podobno ali enako zadevo. In vsak projekt se itak nehote nadgradi zaradi novih dodatkov ali drugačnih sposobnosti otrok! Glede na to, da očitno ne "štepaš" svojih zadolžitev, bo vsaka prireditev hudo drugačna, čeprav s podobno vsebino!
Mnenja sem, da je tisto, kar nam uspeva in zadovolji tako naše "uporabnike" kot nas osebno, še kako kvalitetno. In potem je škoda trošiti svojo energijo na silo za nekaj novega, dokler nas notranja nuja ne spodbudi oz nam kar sama od sebe "prileti" čudovita nova ideja ... Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: nedelja, 18.02.2007, 19:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nataša, lani sem imela takšne starše, kot jih moraš hudo skupaj iskat, da jih najdeš! Težke namreč. Twisted Evil In nekega dne sem poslušala, ko so kritizirale moje sodelavke iz vrtca, kako se vse predstave ponavljajo, da jim je bilo že tečno, sploh tistim, ki so imeli tri otroke, ker so vedele vnaprej, kaj se bo zgodilo in kaj bodo otroci počeli ter delali. Seveda sem jih ustavila in jim rekla, da si je res zelo zelo težko vsako leto izmišljevati nove in nove točke ter pripravljat nove nastope na isto temo. Žal tega niso razumele, kako zelo se otrok potrudi za svojo mamo, niso videle, koliko truda je bilo vloženo v predstavo, njim je bilo pač to nekaj, kar so videle že tretjič.

Zato sem razmišljala, da si bom začela zapisovat točke, ki sem jih do sedaj izvedla. Eno leto sem izvedla Zvezdico Zaspanko (zanimivo, da si v svojem postu omenila ravno to igro! Zelo srečen ), drugo leto pa skeč, o katerem sem že govorila. In ker se ravno lani "starši niso ponavljali" (če razumeš, kaj hočem povedat), sem skeč spet ponovila. Torej to letos odpade.

Kaj pa ostale pripravljate za nastope?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 18.02.2007, 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas organiziramo skupno prireditev za materinski dan. Učiteljice prispevamo točke po svojih močeh: od glasbenih, plesnih (pevski zbor, folklora, plesna skupina) do deklamacij, solo glasbenih točk ipd. Tako je precej lažje, ker "več glav več ve". Poleg tega naše slavistke vedno priskočijo na pomoč pri veznem tekstu in vodenju (učenci s predmetne stopnje).

Drugače pa lahko razmisliš o kakšni lutkovni predstavi, v katero vpleteš nekaj pesmic o mamicah in stvari, ki so jih povedali otroci. Pomagaš si lahko z glasbenimi pravljicami Janeza Bitenca. Otroci, ki ne nastopajo, pa so lahko v vlogi gostiteljev: zjutraj pri pouku pripravite čokoladne kroglice, učenci pa jih po predstavi postrežejo...
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 19.02.2007, 9:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PeaceBabe je napisal/a:
Nataša, lani sem imela takšne starše, kot jih moraš hudo skupaj iskat, da jih najdeš! Težke namreč. Twisted Evil In nekega dne sem poslušala, ko so kritizirale moje sodelavke iz vrtca, kako se vse predstave ponavljajo, da jim je bilo že tečno, sploh tistim, ki so imeli tri otroke, ker so vedele vnaprej, kaj se bo zgodilo in kaj bodo otroci počeli ter delali. Seveda sem jih ustavila in jim rekla, da si je res zelo zelo težko vsako leto izmišljevati nove in nove točke ter pripravljat nove nastope na isto temo. Žal tega niso razumele, kako zelo se otrok potrudi za svojo mamo, niso videle, koliko truda je bilo vloženo v predstavo, njim je bilo pač to nekaj, kar so videle že tretjič.

HUDO. Sad
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics