Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Kako začeti? Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bridget
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. sep 06, tor, 16:00
Sporočila: 15
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: sobota, 11.11.2006, 21:27    Naslov sporočila: Kako začeti? Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Kmalu bom končala z diplomo in potem bom iskala službo...

Ob tem se mi porajajo razna vprašanja, čutim nek strah... Vse to zaradi tega, ker se bojim, da ne bo kmalu službe, saj se večinoma iščejo učitelji z izkušnjami. To se mi zdi žalostno, saj je enkrat treba prebiti led in začeti poučevati. Izkušnje pa ne moreš dobiti brez izkušnje Shocked Wink
Zavedam pa se še tega, da veliko pomenijo veze, poznanstva...

Če torej tega nimaš, kako naj nekomu dokažeš, da je to poklic, ki bi ga opravljal z največjim veseljem in vnemo ter bil neizmerno srečen, da imaš privilegij biti učitelj, učence vzgajati in poučevati s srcem?

Morda me to toliko bolj bega, ker se približuje ta čas, ko bom diplomirala in posledično strah, da ne bi dobila službe, čeprav menim, da bom uspešna pri svojem delu...
Ni me strah razgovorov, saj sem zelo komunikativna in tudi pozitivna oseba Razz , bolj se bojim dolgega čakanja na službo, negativnih odgovorov ali sploh nikakršnih odgovorov na moje prošnje.


Večina vas, ki sodelujete na tej spletni strani, ste že učitelji... povejte mi o vaših začetkih... Na kakšen način ste dobili službo, imate kakšen recept Laughing ? Tudi kakšna vzpodbuda je dobrodošla Razz ali mnenje nekoga, ki je prav tako kot jaz v podobni situaciji...

HVALA VSEM.

LP.
Naj vam sije sonček!
Bridget
_________________
Somewhere over the rainbow
Skies are blue,
And the dreams that you dare to dream
Really do come true...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saša Čadež
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 22. feb 05, tor, 18:46
Sporočila: 120
Kraj: Škofja Loka

SporočiloObjavljeno: nedelja, 12.11.2006, 18:26    Naslov sporočila: Pogumno! Odgovori s citatom

Naslov mojega odgovora je pravzaprav že odgovor . Žal je še kako res, da je mnogo lažje najti službo, ko koga že poznaš ali bolje, ko te poznajo Embarassed Najprej te bo poznal kakšen učitelj, ko te spozna še kakšen ravnatelj zadeve postanejp malo enostavnejše. Torej poskrbi, da te bodo spoznali Zelo srečen . S pozitivnim odnosom in pripravljenostjo za delo pa seveda strokovnim delom ti bo to sigurno uspelo.
Veš, tudi jaz nisem nikogar poznala Wink pa je nekako šlo... Res je, da sem redno zaposlitev dočakala šele po osmih letih Sad pridnega dela, saj prostega delovnega mesta ni bilo, pa vendarle. Vodstvo šole se je do tedaj potrudilo, da mi je našlo zaposlitev za določen čas t.j. nadomeščanja in razne kombinacije... Vse to mi je pravzaprav zelo koristilo, saj sem tako spoznala delo na razredni in predmetni stopnji ter v podaljšanem bivanju Cool. Vse pridobljene izkušnje mi še kako prav pridejo še danes Zelo srečen .
Torej, pogumno! Pozanimaj se na šoli oz. šolah, kjer živiš, če koga potrebujejo, daj jim vedeti, da si (boš) na razpolago, napiši kakšno prošnjo tudi če ni razpisanega delovnega mesta...
Želim ti veliko uspeha pri iskanju prve zaposlitve in prvih korakih v našem, kot pravi meni ljuba kolegica, cehu, ki je zahteven, naporen in hkrati zelo lep
Zelo srečen

Lep pozdrav
_________________
Saša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bridget
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. sep 06, tor, 16:00
Sporočila: 15
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: nedelja, 12.11.2006, 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nasmeh
hvala za odgovor.
Si bom zapomnila te vzpodbudne besede. Ampak srcno upam, da ne bom 8 let iskala zaposlitve... Ce pa ze, pa upam vsaj na nadomescanja, opb itd... verjamem, da so to bogate izkusnje za pozneje.


Laughing Če pa bo kdo vedel za kakšno prosto delovno mesto v Mb in okolici, pa se vsem priporočam Wink
_________________
Somewhere over the rainbow
Skies are blue,
And the dreams that you dare to dream
Really do come true...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: nedelja, 12.11.2006, 18:50    Naslov sporočila: :-) Odgovori s citatom

Pozdravljena!

Tudi sama sem bila pred casom uciteljica zacetnica, zato ti zelim posredovati svojo zgodbo. Pravzaprav te ne zelim strasiti, ampak stevilo mojih prosenj se je gibalo okoli stevilke 50 ... Presenecena? Potem sem imela sreco in sem dobila odobreno pripravnistvo, ki sem ga uspesno zakljucila z opravljenim strokovnim izpitom. Nato sem bila od novembra doma ... vse do septembra naslednje leto, ko sem dobila polovicko na isti soli, kjer sem opravljala pripravnistvo. No, tam sem delala dve leti s polovicko, nato sem imela sreco, da je sla zelo zelo dobra sodelavka v pokoj in dobila sem polno zaposlitev.

Zelim povedati, da je treba vztrajati, se sprijazniti z marsicem ... In brskati, spoznavati nove ljudi ... Bodi komunikativna, sproscena, izobrazuje se se naprej.

lp
m

Uspesno iskanje ti zelim.
_________________
Največja napaka našega življenja je, če ne naredimo nobene napake.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 12.11.2006, 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse že napisano gotovo drži. Mogoče bi ti rekla res samo to, da pošiljaj prošnje (oziroma bolj ponudbe) na vse šole, ki pridejo v poštev, ne samo na tiste, ki imajo razpis. Zapiši čim več svojih znanj in izkušenj (tudi hobije), tudi če nimaš za vse stvari ravno kakšnih pisnih dokazil.

Pri nas na šoli se je namreč že zgodilo, da smo kar naenkrat iskali dva učitelja, pa jih nikakor ni bilo za dobit. Takrat je ravnatelj brskal po starih prošnjah in klical kandidate. Zato nujno na prošnjo dodaj GSM in mail.

Drugače pa je tako, da vsak ceni delavnost, dobro voljo, pripravljenost pomagati vsak trenutek ... To je dobra popotnica za stalno službo.
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primož
Administrator


Pridružen/-a: 17. nov 04, sre, 12:54
Sporočila: 177
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 13.11.2006, 12:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še kar važno je tudi, kako napišeš vlogo za službo in kako napišeš svoj življenjepis. Kot prvo, ne uporabljaj izraza 'prošnja' za službo. Uporabi raje 'vloga' ali 'ponudba'. Delodajalca moraš videti bolj kot partnerja v poslovnem odnosu, ne pa sužnjelastnika. Nasmeh

Spremno pismo naj ne bo predolgo. Jaz bi rekel trije do štirje odstavki. Pa ne začni s "Spodaj podpisana Bridget sem kandidatka za razpisano delovno mesto ...". Tako začne 90% kandidatov. Izstopaj!

V spremnem pismu povej potencialnemu delodajalcu, zakaj si ravno ti primerna za dano delovno mesto. Opiši torej svoje lastnosti, znanje in izkušnje, ki so relevante za delovno mesto. Opiši tudi, kaj od službe pričakuješ (možnost izobraževanja, timsko delo, ...), vendar ne piši, kolikšno plačo hočeš. Nasmeh

Življenjepis naj ne bi bil daljši od ene strani, ampak gotovo pa ne od dveh. Navedi relevantne stvari, razen pri hobijih, kjer lahko našteješ karkoli. Nikoli ne veš, ali ima ravnatelj ravno tak hobi kot ti. Wink

Skratka, spremno pismo naj bo kratko, vzbudi naj zanimanje in naj poda tvoje glavne lastnosti, ki te delajo primerno za delovno mesto.
Življenjepis pa naj bo tudi jedrnat, tako da si lahko bralec hitro ustvari sliko o tvojem 'profilu'. Poglavitni cilj teh dveh dokumentov je, da dobiš povabilo na razgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bridget
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. sep 06, tor, 16:00
Sporočila: 15
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 13.11.2006, 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore, izkusnje in mnenja zgoraj...

Primoz, tvoj post mi je res dal misliti :)
Res je, da dandanes moramo res izstopati, da nas nekdo sploh vzame pod "drobnogled"... In upostevala bom tvoje nasvete.

Tudi drugim hvala.

Lep jesenski pozdravcek iz Maribora Mr. Green
_________________
Somewhere over the rainbow
Skies are blue,
And the dreams that you dare to dream
Really do come true...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primož
Administrator


Pridružen/-a: 17. nov 04, sre, 12:54
Sporočila: 177
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: torek, 14.11.2006, 18:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bridget,

Na tejle povezavi je primer izmišljene prijave in življenjepisa, za kar si me prosila. Ne trdim, da je primer najboljšega načina pisanja ponudb, pa tudi če bi pisal zares, bi se precej bolj potrudil. Nasmeh
Je pa orisan koncept, ki bi se ga držal: v spremnem pismu poveš, zakaj pišeš, kaj znaš in kaj pričakuješ. V življenjepisu poveš, kaj znaš delati (torej konkretni primeri delovnih nalog) in kakšne so tvoje sposobnosti in drugo znanje. Ker si začetnica, nimaš kaj dosti izkušenj, vendar se pa hitro učiš, si vztrajna, se zanimaš za informacijsko tehnologijo itd. A pozor, ostani relevantna.

Verjetno bi potrebovala še vsaj pet takih vzorcev, da bi dobila občutek, kako napisati svojo prijavo. Morda pa Google kaj ve o tem (iskalna beseda CV)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bridget
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. sep 06, tor, 16:00
Sporočila: 15
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: torek, 14.11.2006, 19:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Primoz,
hvala Nasmeh
Sem obiskala se stran (CV) in bom malo pobrskala Nasmeh

Lp,
Brigita
_________________
Somewhere over the rainbow
Skies are blue,
And the dreams that you dare to dream
Really do come true...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Barby
Novopridruženi


Pridružen/-a: 24. jan 07, sre, 17:41
Sporočila: 2

SporočiloObjavljeno: sreda, 24.01.2007, 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Helou Bridget!!

Tudi sama sem začetnica, in sicer učim v podaljšanem bivanju. Po novem letu sem se odločila,da napišem nekaj prošenj okoliškim šolam in že naslednji teden so me poklicali na razgovor. :) Vredno je poskusiti (tudi brez diplome - ta me še čaka).

Danes je minil moj prvi teden, ki je bil kar naporen, psihično predvsem. Otroci so luštni, malo se še privajam vsem obveznostim, nalogam, nadomeščanjam. Veliko dobre volje in idej pa gre Wink

Lep dan in veliko uspeha vsem Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 24.01.2007, 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veliko veselja ti želim pri delu!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Barby
Novopridruženi


Pridružen/-a: 24. jan 07, sre, 17:41
Sporočila: 2

SporočiloObjavljeno: sobota, 27.01.2007, 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Nataša Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Tenč
Novopridruženi


Pridružen/-a: 11. mar 07, ned, 0:48
Sporočila: 2

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 24.08.2009, 15:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Sem absolventka in se ravno mučim s pisanjem prošnje. Seveda, upoštevam vse vaše nasvete. Nasmeh
Imam pa vprašanje - vam mogoče malce trapasto. Embarassed Pod pogoji za zaposlitev je navedeno POTRDILO O NEKAZNOVANJU. Nisem še zasledila, kje naj bi to potrdilo dobil. Zdi se mi logično, da na policiji ali kakšnem uradu, pa vseeno rajši vprašam, da me ne bo kdo čudno gledal. Nasmeh
Lep pozdrav
Tanja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bridget
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. sep 06, tor, 16:00
Sporočila: 15
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 24.08.2009, 16:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tenč, tukaj najdeš odgovore za potrdilo o nekaznovanosti (to mi je rekel stric google - ker sem sama že pozabila kako sem to uredila :) )

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1061&sid=650

Ker že dolgo nisem na to temo nič napisala, bom zdaj na kratko. Službo sem dobila in danes celo izvedela, da bo tokrat še za nedoločen čas. Vsem, ki ste na začetku želim veliko pozitivnosti in seveda dobrega dela. Pokažite, da obvladate svoje delo in z malo sreče bo služba prišla.

Lp.
_________________
Somewhere over the rainbow
Skies are blue,
And the dreams that you dare to dream
Really do come true...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jana Potočnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 27. nov 06, pon, 13:37
Sporočila: 69
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 24.08.2009, 17:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, te še jaz potolažim, ker sem v bistvu res še začetnica. Sem v tem letu in pol zamenjala 3 šole: na prvi sem opravljala 10 mesecev pripravništva(vmes sem opravila strokovni izpit), na drugi sem po naključju za dva meseca nadomeščala daljšo bolniško, vmes sem izvedela, da sem izbrana na razpisu in so me za 12 mesecev zaposlili na tretji šoli. Nikamor nisem prišla preko zvez, je pa res, da sem bila pripravljena sprejeti karkoli. Tako, da se ti splača pošiljati ponudbe na šole, ker te za 3 mesece (če te seveda potrebujejo) lahko zaposlijo brez razpisa.

Glede pisanja ponudb in njihove vsebine se pa strinjam s predhodniki.

Priporočam ti, da greš takoj po 6 mesecih delovne dobe opravljat strokovni izpit, ker le z njim lahko "konkuriraš" ostalim, ki se prijavijo na razpis.

Ne obupat!
_________________
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics