Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Programska oprema v šolah
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
user2693
Novopridruženi


Pridružen/-a: 12. okt 06, čet, 16:01
Sporočila: 1

SporočiloObjavljeno: četrtek, 12.10.2006, 16:07    Naslov sporočila: Programska oprema v šolah Odgovori s citatom

Mene pa zanima, katero programsko opremo pri svojem delu uporabljajo slovenski učitelji - npr. v računalniških učilnicah, doma ... ter vodstvo šole (programi za sestavljanje urnikov ...).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dušan Klemenčič
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 8. maj 05, ned, 23:13
Sporočila: 36
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: sreda, 01.11.2006, 14:01    Naslov sporočila: Re: Programska oprema v šolah Odgovori s citatom

Ste si pa zadali obsežno nalogo. Najbrž vam zaradi tega tudi nihče ne odgovarja. Sam bi vam lahko poslal skoraj neskončen seznam, pa se bom raje omejil na najpogosteje uporabljene programe in sicer:
- programi za učitelje in vodstvo
Vsekakor so najpogostej uporabljene razne aplikacije Microsoft Offica (Word, PowerPOint, Excel, tudi Access), nato je aktualna uporaba programskega paketa imenovanega LoPolis, v katerem se nahajajo aplikacije za izdelavo urnika, vnos podatkov o učencih, izpis spričeval, urnikov, raznoraznih skupin .... potem je tu še ŠKIS (menda ima sedaj novo ime) za izmenjavo podatkov med šolami in Ministrstvom ...

- programi za učence, pouk
Pravtako najpogostej uporabljene aplikacije Micforosft Offica, potem Internet Explorer (pri nas se najdejo tudi odprtokodne rešitve kot je to OpenOffice, Mozilla Firefox)... Od didaktičnih je za nižjo stopnjo uporabljen programski paket imenovan MIška, potem so tu aplikacije Alma, Potovanje med črkami, besedami ... Za višjo stopnjo je omembe vreden programski paket Samostalnik, Glagol, Pridevniška beseda, CiciCad ... raznorazni Multimedijski CD-ji kot je to Kako pa to deluje, SSKJ, ... jih je enostavno ogromno.

Številne programe, ki jih nisem navedel, puščam, da jih navedete ostali Rolling Eyes

user2693 je napisal/a:
Mene pa zanima, katero programsko opremo pri svojem delu uporabljajo slovenski učitelji - npr. v računalniških učilnicah, doma ... ter vodstvo šole (programi za sestavljanje urnikov ...).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: sreda, 01.11.2006, 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravzaprav vem, da imamo vse te programe, ne vem, pa koliko jih tudi upirabljajo.jaz sem že miškino šolo. Tudi za iskanje na netu sem pripravila kakšno učno snov.
Pri nas obnavljamo šolo in je računalnica v omejenem stanju pa še vedno je zasedena.
Tudi je vse vezano na sredstva ... če pa jih še manj uporabljamo-jo ... Fino bi bilo, če bi imeli še eno računalnico za drugo triado .. pa še eno za prvo hm hm
LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dušan Klemenčič
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 8. maj 05, ned, 23:13
Sporočila: 36
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: četrtek, 02.11.2006, 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jablana je napisal/a:
Pravzaprav vem, da imamo vse te programe, ne vem, pa koliko jih tudi upirabljajo.jaz sem že miškino šolo. Tudi za iskanje na netu sem pripravila kakšno učno snov.
Pri nas obnavljamo šolo in je računalnica v omejenem stanju pa še vedno je zasedena.
Tudi je vse vezano na sredstva ... če pa jih še manj uporabljamo-jo ... Fino bi bilo, če bi imeli še eno računalnico za drugo triado .. pa še eno za prvo hm hm
LP Mirjana


Kot vse kaže, razvoj IKT-ja na šolah naj ne bi šel v dodatne računalniške učilnice, pač pa IKT v učilnice s podporo aktivnih tabel, responderjev in še kaj ... Pomembno pa je, da so potrebe Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
sonja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. sep 06, čet, 21:17
Sporočila: 16
Kraj: Murska Sobota

SporočiloObjavljeno: četrtek, 02.11.2006, 19:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poučujem v srednji šoli, uporabljamo pa naslednje programe (odvisno od izobraževalnega programa):
- Word
- Excel
- Access
- FrontPage
- PowerPoint
- Audacity
- NVU
- programski paket OpenOffice
- MouseTrainer (je preveden v slovenščino, najdete ga med gradivi)
- Firefox
- Skype
- ASDF (za učenje tipkanja)

To uporabljam v šoli pri pouku.

Šola, na kateri sem delala prej, urnik sestavlja (sem ga sestavljala jaz) s programom GPUntis, nova šola pa ročno ali z Winurnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: petek, 03.11.2006, 0:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dušan, prosim razloži, kaj je to aktivna tabla.
LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: petek, 03.11.2006, 7:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj, ob čemer se meni cedijo sline ... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
stefi
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. okt 06, čet, 18:30
Sporočila: 19
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: petek, 03.11.2006, 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni tudi ... Sem bila sicer samo na nekaj predstavitvah, ampak zadeva izgleda zelo obetavno, čeprav so jo nekateri precej skritizirali. V resnici je res, da poleg table potrebujejo še učenci svoje prenosne table, da lahko sodelujejo, sicer je samo zelooo dobra marketinška poteza.

Mislim, da je nekaj OŠ v Lj., ki jo imajo, potem nekaj srednjih, pa tudi eden ali dva faksa.

Na prvi pogled izgleda pa novo dobro. Pri nas je je vodstvo celo nekaj ogrevalo, pa se ni veliko rodilo ...

Za več slin cedit: http://www.servis-gm.com/sole.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dušan Klemenčič
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 8. maj 05, ned, 23:13
Sporočila: 36
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: nedelja, 05.11.2006, 17:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jablana je napisal/a:
Dušan, prosim razloži, kaj je to aktivna tabla.
LP Mirjana


INTERAKTIVNE TABLE (Smart board):

- najrazličnejše študije kažejo (BESA, BECTA), da je uporaba pametnih tabel dober korak naprej pri uvajanju in uporabi IKT v šolskem sistemu;
- postajajo pomemben učni pripomoček v nekaterih državah (v Angliji jih aktivno uvajajo v šolski sistem že zadnjih 5 let);
- omogoča drugačen način poučevanja in je zelo enostavna za uporabo;
- omogoča, da lahko svoje ročno napisane opombe in komentarje pri poučevanju zajamete in shranite na osebni računalnik, in jih kasneje uporabite;.
- omogoča, da učitelji oziroma nastopajoči svojim poslušalcem prikažejo popoln in natančen pogled na vse teme, ki so pripravljene za določeno šolsko uro ali so se pojavile na sestanku ali seminarju. S tem ni prihranjen le čas, temveč je nastopajoči deležen tudi večje pozornosti občinstva., omogoča oddaljeno upravljanje preko osebnega računalnika…;
- je nov korak naprej pri motivaciji učencev in dijakov ...

Morda še to, da je na voljo več različnih pametnih tabel in da vsak svojo najbolj hvali Sad . Ni daleč dan, ko se bo ta oprema tudi na naših šolah redno uporabljala, v tem času pa se je potrebno ustrezno izobrazit, pripravit in dobro premisit, katera, kje in zakaj ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics