Zapolni vsa prazna polja, nato pritisni na gumb "Preveri", da preveriš svoje odgovore.

Že najstarejša ljudstva so merila čas. Pri tem so se ravnala po Luni, Soncu, menjavanju letnih časov ali po kakih drugih spremembah v naravi, ki so se vsako leto ponavljale (na primer poplave Nila v Egiptu).

Pri Babiloncih je na primer teden imel 7 dni, pri Egipčanih 10, pri Rimljanih pa 8.

Nekatera stara ljudstva so poznala že mesece, pri tem so se pogosto ravnala po Luni. Lunin mesec traja 29 dni, 12 ur, 44 minut in 2,98 sekund.

Znano je, da so že pred 5000 leti nekatera ljudstva imela koledar. Rimljani so leta 46 pr. n. št. uvedli Sončev koledar in leto razdelili na 12 mesecev. Štirje meseci so imeli 30 dni, sedem mesecev je imelo 31 dni, en mesec pa 28 ali 29 dni, kar je skupaj 365 (vsako četrto leto 366) dni.

Vir: O.Janša Zorn in drugi, Spoznavajmo zgodovino, Ljubljana, Modrijan, 2006

Že ljudstva so merila čas. Pri tem so se ravnala po , , menjavanju letnih časov ali po kakih drugih spremembah v naravi, ki so se vsako leto ponavljale (na primer Nila v Egiptu).

Pri Babiloncih je na primer teden imel dni, pri Egipčanih , pri Rimljanih pa .

Nekatera stara ljudstva so poznala že , pri tem so se pogosto ravnala po Luni. Lunin mesec traja 29 dni, 12 ur, 44 minut in sekund.

Znano je, da so že pred leti nekatera ljudstva imela . Rimljani so leta 46 pr. n. št. uvedli koledar in leto razdelili na mesecev. Štirje meseci so imeli 30 dni, sedem mesecev je imelo 31 dni, en mesec pa 28 ali 29 dni, kar je skupaj (vsako četrto leto 366) dni.