Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Prostovoljno delo na šolah
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Malena
Novopridruženi


Pridružen/-a: 30. nov 07, pet, 12:40
Sporočila: 1

SporočiloObjavljeno: petek, 30.11.2007, 13:01    Naslov sporočila: Prostovoljno delo na šolah Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem študentka, 3. letnika, smeri razredni pouk. Ker bomo dokaj kmalu začeli iskati mesto za opravljanje pripravništva in seveda kasneje zaposlitve, nam profesorji kar naprej govorijo, da si naj pridobimo čimveč izkušenj z otroci. Pa tudi, da naj se vključimo v kakšne dejavnosti, ki potekajo, na šoli, na kateri bi želeli dobiti pripravništvo, saj bi naj na tak način veliko lažje dobili mesto. Zanima me , če je to dejansko res? Lahko imam jaz kot študentka, nek krožek na šoli? Zanima me če šole sploh odobravajo in prakticirajo takšen način dela? Zanima me na splošno, ker še nisem slišala za kaj takega, saj je po mojem mnenju to velika odgovornost za šolo. Zanima me tudi, da če obstaja ta možnost, na katerih specifičnih šolah to izvajajo ( morda ne vse), zanima me Maribor in okolica ter Slovenska Bistrica z okolico.

Hvala za odgovore že v naprej!

Lp Nasmeh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: petek, 30.11.2007, 14:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upajmo, da se bo oglasila, oglasil kak kolega, drugače pa ti enostavno priporočam, da greš na katero od bližnjih šol, zaporsiš ravnateljico-ravnatelja za pogovor in razložiš, kaj in kako.
Že stik z ravnateljem/ico, ki prav gotovo ne bo odklonil-a pogovora (morda je res bolj pametno, da se prej najaviš po telefonu), ti bo vlil nekaj gotovosti. In iz preve roke boš izvedela, kako bi lahko delovala na šoli, da boš zadovoljna ti in učenci. Sem prepričana, da bi se marsikaj našlo!!! Morda pomoč pri delu v podaljšanem bivanju, morda v okviru podaljšanega bivanja kak krožek (podaljšano bivanje se mi zdi najbolj ustrezna rešitev zato, ker imajo nekaj časa na razpolago za takšne dejavnosti, hkrati pa so še vedno pod nadzorstvom "registriranega" učitelja).
Poskusi in prosim, poročaj, kaj si izvedela in kaj boš izvajala. Hvala že vnaprej!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 02.12.2007, 10:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malena, profesorji imajo še kako prav. Če imaš kakršna koli specifična znanja (npr. da si obiskovala glasbeno šolo, trenirala kakšen šport, zelo rada ustvarjaš na likovnem področju ali kaj podobnega), jih res lahko ponudiš šoli. Takšno delo je običajno prostovoljne narave, vendar pa prinaša veliko pozitivnih stvari: izkušnje, stik s šolo (poznajo te učitelji in vodstvo)... Šola ti bo zagotovila prostor (npr. prost termin v telovadnici), ti pa boš svoj "krožek" oziroma interesno dejavnost ponudila določeni skupini učencev. Običajno se to sicer počne v začetku šolskega leta, vendar se mogoče da urediti tudi npr. od novega leta naprej.

Pri nas je bilo kar nekaj takih primerov: vzgojiteljica je vodila folklorno skupino in takoj, ko se je pokazalo prosto mesto v vrtcu, so jih ga ponudili. Jaz sem npr. spremljala zbore (klavir) in ves čas študija po malem delala na šoli (vedno, ko so "na hitro" potrebovali kakšno nekajtedensko nadomeščanje, so me klicali). Sošolka je na drugi šoli imela odbojko in je pristala v OPB, kasneje pa v razredu.

Upam, da si dobila kakšno idejo. Dvomim, da bi šola zavrnila tvojo ponudbo (če je seveda dobra - mogoče opiši, kako si predstavljaš delo skozi vse leto), saj starši želijo imeti čim več izbire na tem področju (čeprav pogosto pretiravajo z vključevanjem otrok), učitelji pa se zaradi mizernega plačila takih dejavnosti vedno bolj otepajo.
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics