Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Ustno ocenjevanje znanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
amaya
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 13. avg 06, ned, 15:27
Sporočila: 8
Kraj: Obala

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 09.04.2007, 6:44    Naslov sporočila: Ustno ocenjevanje znanja Odgovori s citatom

V kratkem imam hospitacijo ravnateljice na temo ustno ocenjevanje znanja.
Učim v 5.R/9.
Sama ustno ocenjevanje izvajam tako, da sprašanega učenca posedem zraven mene in ga ustno sprašam, ostale učence pa zaposlim tako, da npr. utrjujejo snov ali pa sami predelajo neko snov. Ko zaključim s spraševanjem, pa nadaljujem s poukom.

Moje vprašanje je naseldnje: ali mora biti učenec ustno vprašan tako, da ga ostali učenci poslušajo, ali je moj način ustnega ocenjevanja znanja pravilen.

hvala vam za odgovore...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 09.04.2007, 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da je to sicer odvisno od tebe, vendar se mi zdi bolje, da ga učenci poslušajo. V tem primeru na nek način sami ponavljajo, utrjujejo snov, po drugi strani pa imaš tudi ti cel kup prič v primeru, da učenec ni imel pojma in se kasneje pritoži zaradi slabe ocene. Z disciplino pri spraševanju verjetno ne bi smelo biti problemov, saj so že 5. razred.

V primeru, da pa ti npr. zmanjkuje časa za utrjevanje neke snovi, lahko daš ostalim naloge. Ne zdi pa se mi prav, da bi sami začeli obravnavati novo snov, saj bo potem vprašani učenec na slabšem - dodatno bo moral predelati snov (npr. doma).

Pri nas imamo sicer sistem ustnega preverjanja znanja malo drugačen, vendar govorim za 1. triletje, ko imajo učenci še krajšo zmožnost koncentracije. Vse učence vprašam v isti uri (ali dveh) in to tako, da jih nekaj pokličem k "okrogli" mizi in spraševanje poteka bolj kot pogovor (če je le možno). Sproti si beležim, kako so učenci odgovorili, kasneje zapišem opisne ocene. Ostali učenci v tem času rešujejo razne naloge oziroma utrjujejo snov z didaktičnimi igrami.

Za primer hospitacije bi sama gotovo spraševala tako, da bi vsi učenci poslušali in v primeru, da vprašani nečesa ne bi znal, tudi pomagali. Seveda pa ne bi organizirala ure tako, da bi spraševanje trajalo več kot 15 minut. Potem bi bili verjetno že vsi naveličani. Vprašaj enega ali dva učenca, potem pa naprej s snovjo.
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Supra
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. avg 07, ned, 22:48
Sporočila: 16
Kraj: Radlje

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 10.09.2007, 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zagotovo ga morajo poslušati. S tem utrjujejo in ocenjujejo tudi svoje znanje in kriteriji, ki jih imaš, se jim bolj zasidrajo v možganih. Točno bodo vedeli, kaj lahko pričakujejo in sami se bodo znali oceniti. Jaz navadno po svoji presoji vpišem oceno v redovalnico, potem pa še skupaj ocenjujemo, da preverim, koliko sem realna. Ti rečem, da se v 8. razredu skoraj nihče več ne zmoti, ko ocenjuje sošolčevo znanje. In jaz imam mirno vest.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics