Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
gospodarske dejavnosti v domačem kraju
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sonchi
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. feb 07, pon, 19:29
Sporočila: 22

SporočiloObjavljeno: petek, 13.04.2007, 15:09    Naslov sporočila: gospodarske dejavnosti v domačem kraju Odgovori s citatom

potrebujem ideje, kako na čim bolj zanimiv način predstaviti gospodarske dejavnosti v domačem kraju.
Tema je pri družbi v 4. razredu

hvala Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: petek, 13.04.2007, 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, ta tema je tudi meni delala težave, sploh ker delam na podeželski šoli, kjer je bila glavna gospodarska dejavnost kmetijstvo. Lani še trgovine niso imeli, letos jo že imajo in to večji supermarket.

Zato smo si lani v tem času šli ogledat polja, ugotavljali, kaj so kmetje posejali, opazovali ljudi pri delu... Letos pa razmišljam, da si bomo šli ogledat ta supermarket (če nas bodo pripravljeni sprejet).

Razmišljala sem, da bom otrokom dala projektno nalogo, kjer bodo opisali svoj kraj. Seveda svoji starosti primerno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jana Potočnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 27. nov 06, pon, 13:37
Sporočila: 69
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: sobota, 14.04.2007, 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živijo!

Poskusi fotografirati stavbe v naselju, v katerih potekajo gospodarske dejavnosti. Ali pa imaš fotografijo dejavnosti in jo učenci povežejo s podjetjem v kraju. Se pa spomnim, ko sem bila jaz v OŠ, smo zaradi majhnosti kraja obravnavali gospodarske dejavnosti v bližnjem mestu.

Mislim, da je na to temo narejena tudi PP prosojnica - med gradivi.
_________________
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
sonchi
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. feb 07, pon, 19:29
Sporočila: 22

SporočiloObjavljeno: sobota, 14.04.2007, 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz imam nastop na osnovni šoli v mariboru, tak da bi jih težko nekam peljala Sad
nevem, se mi zdi da je to kar precej zahtevna tema, če hočeš, da je pri uri zanimivo. Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 14.04.2007, 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlog 1:
Izbereš najbljižje gospodarske dejavnosti in ponudiš v razmislek, kako nastane predmet (izdelek, jed), ki ga vidijo pred seboj ali jim ga predstaviš. Potem se lahko razvije naprej v debato. Usmerjaš lahko v več gospodarskih dejavnosti (industrija, kmetijstvo, turizem - ta je itak povezan s skoraj vsemi dejavnostmi), kakšno korist imajo zaposleni in mi potrošniki.
Predlog 2: kje so zaposleni njihovi starši, kaj pripovedujejo doma o svojem delu. Toda tu moraš biti zelo pozorna, da ti zadeva ne uide z vajeti Surprised in hitro "pristaviti svoj piskrček".
Predlog 3.
Za uvod ali pa za konec jim lahko daš križanko o posameznih dejavsnotih v bližini, lahko so to imena podjetij in tovarn ali pa veje dejavnsoti.
Križanko si lahko narediš tukajle:
http://puzzlemaker.school.discovery.com/
V meniju Try other puzzless izberi Criss cross puzzle in sledi navodilom.
Najbolje, da si gesla in ključe napišeš v Wordu in potem kopiraš, tako da boš imela tudi rešitve.
Malo poročaj, kako si uspela in objavi svojo pripravo.
In seveda: uspešno uro želim! Nasmeh
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics