Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.
Test za slovenščino, če ma kdo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: četrtek, 08.03.2007, 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, bom še jaz dodala....

1. Tudi sama sem opazila, da so prispevki na različnem strokovnem nivoju. O tem sem razmišljala, ko sem sama kaj poslala. Zadevo sem dojela takole: soočila sem se sama s sabo ( s svojim strokovnim znanjem) in sem lahko primerjala z drugimi. Tega mi do sedaj še nihče ni omogočil, ker učitelji (v glavnem) skrivamo/jo svoje priprave kot kača noge. Včasih sem z veseljem ugotovila, da je moj prispevek dober. Se je pa tudi zgodilo, da sem si rekla: od kod učiteljem/icam toliko dobrih idej, kako se jaz nisem tega domislila.

2. Pogrešam kakšne popravke ali dopolnitve pri gradivih. Ni mi še jasno, kako bi naj to izgledalo. Mogoče na koncu gradiva napišete pripombe ali dodate svoje spremebe. Ne vem, kaj bi bilo boljše.

3. Taka objava svojega dela (učni list, priprava ...) je kar izpostavljena stvar. Moraš imeti nekaj poguma in samozavesti, da se daš javno na oglede. Zato je primerno, da pristopaš h gradivom že v naprej pozitivno in tolerantno. Marsikaj se tudi ne da zapisati; ko uro sam izvedeš, se dogaja marsikaj in odreagiraš iz rutine, znanja, izkušenj ... Tako gradivo ni obrazec, po katerem se ravnaj, ampak samo napotilo, namig ....

4. Če kdo misli, da so gradiva, ki jih najdemo v priročnikih, na fakultetah ... v nulo narejena, se zelo moti. Prav velikokrat sem bila razočarana. Še najboljše se je odrezal faks v LJ za športno vzgojo. Tudi za fiziko, biologijo in še kaj je veliko dobrih gradiv, v nulo pa zelo malo. Posebno je zanimivo, kako znajo svetovalci in profesorji napisati zahteve, če pa vse to bolj natančno pregledamo, izpita ne bi opravili, če bi upoštevali vsa navodila.

5. Naš poklic je kreativen, ker se nenehno učimo, se dopolnjujejo, povezujemo z drugimi .... včasih pa ( ko smo v slabi koži) tudi enostavno kaj prepišemo in uporabimo.

6. Mladen, saj nisi mislil resno, da do nadalnjega ... kako se bom pa jaz učila od tebe?

LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: četrtek, 08.03.2007, 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je prišel čas, da se oglasim še jaz.

Še zdaj se spomnim dneva, ko sem prejela e-pošto Nataše Holly, da pripravlja internetno stran za učitelje in da naj prispevam svoj članek iz Katarince, ki je sicer ni več. Nisem ga več našla v elektronski obliki in s tem sva zaključili. Menila sem, da se stvar ni razvila, ko se mi je zopet oglasila, da naj kaj pogledam na internet in najdem učiteljsko.net. Nisem mogla verjeti, da je stvar zagledala luč sveta. V prvi vnemi, da učiteljska.net zaživi v vsej svoji širini, sem obvestila pol Koroške in v iskrici dodala vse, kar sem našla in naredila. Takrat je bilo važno, da se prispevki dodajo. Brez slabe vesti.

Ko zdaj pogledam nazaj, sem prispevala vsak učni list, ki sem ga pripravila za svojo učno uro (prirejen mojim otrokom, pri katerih so se pojavljale točno določene težave, moji uri ponavljanja). Prosojnice, ki sem se jih sama v poletnih počitnicah naučila izdelovati (preiskovala sem gumbe in se igrala s slikami ...). Drugi tega še niso počeli. Kakšen je izdelek zdaj, ko ga pogledam? OJOJ?! Zastarel, saj so se pojavile nove stvari, nova dognanja. Tako sva letos z Natašo umaknili in prenovili ter opremili s komentarji večino mojih "starih" - leto ali dve - prosojnic. Učne liste pa pustim, mogoče komu pomagajo.

Letos sem se zelo razveselila novih, zelo dobrih prispevkov za pomoč pri učenju branja, pisanja (vsaka čast punci, ki je tako doterala bralne liste) in listov za otroke s posebnimi potrebami. Mislim, da je takih, kvalitetnih prispevkov vedno več.

Mladenu se zahvaljujem za njegove preizkuse znanja pri matematiki, s pomočjo katerih se uči moj sin in za najine debate o prvi in drugi triadi (takrat sem jaz imela krizo in sem za dva tedna izklopila učiteljsko - Nataša to ve, vendar me je zbezala nazaj - HVALA).
Mladen, kaj bi brez tebe, pa Jablane, pa kitkate, pa Pauline, zivaka, administratorke, Primoža v zbornici (utihnila bi) - Veliko sem jih pozabila, se opravičujem vsem zvesto sodelujočim.
Lp od KJ

Bodimo tolerantni do tujih prispevkov.
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 08.03.2007, 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo je prebirati takale mnenja. Nasmeh
Jaz bi le dodala piskerček: glede na to, da delamo pod CC, nam lahko pride prav tudi prispevek, ki je starejšega datuma. Važna je ideja in saj se že po datumu vidi, od kdaj je. In ker vsi nenehno rastemo... rastejo tudi izdelki!
Jablana pa je zadela žebljiček kamor je treba - smisel Učiteljske.net. Se globoko strinjam z njenimi ugotovitvami.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 08.03.2007, 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jablana je napisal/a:

6. Mladen, saj nisi mislil resno, da do nadalnjega ... kako se bom pa jaz učila od tebe?

LP Mirjana

Mladen je velikodušen in širok človek. Zato je še z nami in to vedno bolj!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: petek, 09.03.2007, 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker se je tema pravzaprav zakljljučila in smo malce nevede znova zašli nanjo, je odslej zaklenjena. Kaj to pomeni?
Prebiramo še vedno lahko vse, kar je napisano, če pa želimo o tem še kaj dodati, moramo odpreti novo temo. Nič pretresljivega torej, vabljeni na debato! Nasmeh
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics