Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Blogi za učence Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
stefi
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. okt 06, čet, 18:30
Sporočila: 19
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 02.11.2006, 9:13    Naslov sporočila: Blogi za učence Odgovori s citatom

Ima kdo kaj izkušenj z blogi za učence?

Zanimal bi me zaprt, neke vrste skupinski blog. Seveda bi vsak učenec imel svojega, a gledali bi ga lahko le sošolci in sama. Kako se lotiti in pri katerem ponudniku?

Hvala za vsako izkušnjo ali idejo. Wink

t
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: četrtek, 02.11.2006, 22:36    Naslov sporočila: Blog Odgovori s citatom

Se mi zdi zelo dobra ideja, kateri bi tudi sama z veseljem prisluhnila ... pomoč!!

lp
m
_________________
Največja napaka našega življenja je, če ne naredimo nobene napake.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: petek, 03.11.2006, 7:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče bi bila rešitev spletna učilnica, v katero bi lahko vsak prispeval svoje izdelke (Moodle) in jo lahko "zakleneš" pred zunanjimi obiskovalci, ali pa spletna stran, izdelana z Mambom ali Joomlo - v programu lahko nastaviš, kdo sme videti določene vsebine.
Upam, da se ne motim in naj me kakšen računalnikar popravi - sama se namreč pravkar ukvarjam s tem oz. z nečim podobnim in bom razočarana, če ne bom mogla stvari speljati na ta način Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
stefi
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. okt 06, čet, 18:30
Sporočila: 19
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: petek, 03.11.2006, 8:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, prek Moodla se to načeloma da, vendar je težava v tem, da moraš imeti server, na katerem gostuješ ... Tega pa nimam(o). Crying or Very sad

Zavod sicer dela precejšnjo promocijo za Moodle in sama sem bila kar navdušena, vendar je težava prostor. Našla sem sicer možnost, da bi prek zastonjkarskega serverja to imeli, a bo treba še malo brskati.

Ima še kdo kako idejo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: petek, 03.11.2006, 8:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gostovanje = 10000 SIT ali nekaj več, odvisno koga najdeš, domena = okoli 3000 SIT. Bo menda šola že prispevala Cool (no ja, meni še ni, ker želim najprej ugotoviti, ali mi bo sploh šlo) Wink .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Primož
Administrator


Pridružen/-a: 17. nov 04, sre, 12:54
Sporočila: 177
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 06.11.2006, 8:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V ekipi Učiteljske.net se strinjamo, da lahko tak blog postavimo tudi kar na našem strežniku. Dokler bo uporaba relativno skromna, se nam ne bo dosti poznalo.

Na hitrico sem pobrskal po spletu, kakšen zastonjski blog bi lahko namestili, vendar nisem našel takega, ki bi omogočal zaprte skupine. Pozna kdo kakšnega, ki bi ustrezal temu pogoju?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
stefi
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. okt 06, čet, 18:30
Sporočila: 19
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 06.11.2006, 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razz Blogi kar tu na učiteljski bi bili pa naravnost odlični! Se že veselim. Imam ene 30 mulcev, ki že urijo svoje miši in tipkovnice.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: torek, 07.11.2006, 6:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Primož je napisal/a:


Na hitrico sem pobrskal po spletu, kakšen zastonjski blog bi lahko namestili, vendar nisem našel takega, ki bi omogočal zaprte skupine. Pozna kdo kakšnega, ki bi ustrezal temu pogoju?


Ne vem, ali je to to (tudi jaz sem bila precej hitra, ko sem šla skozi vodič): http://www.blogger.com/. Morda bi nekdo preizkusil in nam povedal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Primož
Administrator


Pridružen/-a: 17. nov 04, sre, 12:54
Sporočila: 177
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: torek, 07.11.2006, 8:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alenkin predlog je tudi dober: stvar je zastonj (verjetno je to kompenzirano z reklamami), vendar kaže, da tudi tu ni mogoče bloga zapreti za izbrano skupino.
Verjetno bo to kar težko najti, saj je koncept bloga ravno to, da ga prebira ves svet.

Stefi, kako bi se pa obnesel forum za tvoj razred? Zaklepanje je precej bolj enostavno, vendar se koncept komunikacije malo razlikuje od bloganja. Pri blogu avtor napiše daljši sestavek, ki ga obiskovalci komentirajo, na forumu pa se "dominantnost" avtorja izgubi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Anglistka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 25. avg 05, čet, 11:15
Sporočila: 14
Kraj: MB

SporočiloObjavljeno: torek, 07.11.2006, 9:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

Jaz imam blog na bloggerju in se da zapreti za skupine. Za svoj blog lahko določiš uporabnike, ki ga lahko gledajo in/ali komentirajo. Možnosti so:

Kdo lahko gleda blog:
- vsi
- samo uporabniki, ki jih jaz določim (s povabilom na mail)
- samo avtorji bloga (torej je lahko en blog za več avtorjev npr. en razred)

za kometiranje zapisov lahko spet določimo:
- samo registrirane uporabnike na bloggerju
- vse
- samo člani bloga

Sicer pa je stvar v angleščini Confused
_________________
Ang
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: torek, 07.11.2006, 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fino Nasmeh! Če bi se mentor, ki bi vodil bloganje (ups) prej dobro podkoval in preizkušal stvar, potem pa pokazal učencem, kako in kaj, bi hitro vsi prišli noter.
Če bo treba poskusnega zajčka, sem pripravljena sodelovati (da bi stefi lahko spoznala odzivanje bloga, preden dejavnost ponudi učencem).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: torek, 07.11.2006, 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, sem pozabila napisat, da ta blog lahko gostuje tudi na kakem drugem strežniku (sem zjutraj za "probo" enega odprla, pa je bila med inštalacijo tudi ta možnost) - se pravi, da ga še vedno lahko gostuje uciteljska.net Wink .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
stefi
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. okt 06, čet, 18:30
Sporočila: 19
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: torek, 07.11.2006, 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za vsa navodila. Sem razmišljala o forumu, a me ne zanima toliko, ker bi rada učence ob vsem ostalem navadila na nove oblike komuniciranja. Bom odprla v bloggerju, potem bomo pa videli. Javim ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andrej
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. okt 06, tor, 12:39
Sporočila: 14

SporočiloObjavljeno: torek, 07.11.2006, 18:22    Naslov sporočila: live spaces in live messenger Odgovori s citatom

Zanimiva in uporabna je kombinacija uporabe Windows Live Messengerja (v slovenščini, če je tako nastavljen jezik spletnega brskalnika) in Windows Live Spaces, ki ima možnost dovoliti dostopa do bloga, galerije slik, itd. samo uporabnikom, ki so člani skupine oziroma, ki so dodani na spisek pri lastniku bloga.

http://spaces.live.com/
http://messenger.live.com/
_________________
-- Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stefi
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. okt 06, čet, 18:30
Sporočila: 19
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: torek, 07.11.2006, 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="Anglistka"]

Jaz imam blog na bloggerju in se da zapreti za skupine. Za svoj blog lahko določiš uporabnike, ki ga lahko gledajo in/ali komentirajo. Možnosti so:

Kdo lahko gleda blog:
- vsi
- samo uporabniki, ki jih jaz določim (s povabilom na mail)
- samo avtorji bloga (torej je lahko en blog za več avtorjev npr. en razred)

za kometiranje zapisov lahko spet določimo:
- samo registrirane uporabnike na bloggerju
- vse
- samo člani bloga
Lahko prosim za natančnejša navodila, ker te možnosti ne najdem. V pomoči piše, da blogger ne podpira te možnosti, razen, če imaš na svojem strežniku. Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics