Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Razredne ure v prvi triadi...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bridget
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. sep 06, tor, 16:00
Sporočila: 15
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: torek, 12.09.2006, 16:23    Naslov sporočila: Razredne ure v prvi triadi... Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
sem nova tukaj in vas ob tej priloznosti vse lepo pozdravljam! Zelo srečen

Imam problemcek oziroma dilemo, za resitev katere bi potrebovala vas nasvet, nasvet uciteljev, tako tistih v prvi triadi kot vseh ostalih. Vsakega mnenja bom vesela.

Ker se nisem uciteljica, se pa trudim, da kmalu postanem (trenutno pisem diplomo), me zanima kaksno je dejansko stanje glede razrednih ur V PRVI TRIADI?

Rada bi namrec naredila raziskavo o razrednih urah v vseh triadah(pogostosti le teh, izbiri tematik, pocutju uciteljev in ucencev pri razrednih urah ipd), ampak razmisljam, ali bi bilo smiselno dati vprasalnike tudi ucencem tretjega razreda. Bojim se tega, da morda ne bi dobila pravih rezultatov, saj morda kje razredne ure ne poznajo pod imenom RAZREDNA URA, pac pa je mogoce vkljucena med poukom, po potrebi ob kaksnem konfliktu ipd.

Prosim vas, da mi poveste svoje mnenje o smiselnosti taksne raziskave v prvi triadi... Ker se ne poucujem in sem delo na soli spoznala le preko prakse (kar je bila bogata izkusnja, pa vendarle prekratka), mi bo vase mnenje - mnenje uciteljev - zlata vredno.

V naprej se zahvaljujem vsem tistim, ki so si vzeli trenutek in prebrali to ter morda celo dali kaksen nasvet, koscek mnenja...

HVALA!
ZELIM VAM CIM VEC SONCKA V RAZREDU!
Komaj cakam, da dozivim to sreco in postanem uciteljica.

Lp,
Bridget
_________________
Somewhere over the rainbow
Skies are blue,
And the dreams that you dare to dream
Really do come true...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: torek, 12.09.2006, 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razrednih ur (ali ur oddelčne skupnosti) v prvi triadi pravzaprav ni - v predmetniku ne obstaja posebej kot eden izmed predmetov. Šele v 4. razredu jo je potrebno kot predmet vključiti na urnik (polovico ure tedensko) in jo tudi izvajati.
Sama si že pravilno sklepala, da je vzgojna problematika v prvi triadi izredno pomemben del celega dopoldneva: konflikt je treba rešiti takoj, otroka potolažiti takoj, mu pokazati, kako se pripraviti za malico v konkretni situaciji, enako je s pospravljanjem copat, pozdravljanjem ..., tako da bi bila "ekstra" ura povsem odveč, celo nesmiselna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Bridget
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. sep 06, tor, 16:00
Sporočila: 15
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: nedelja, 17.09.2006, 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alenka,
hvala za odgovor. Potrdila si moje hipoteze Wink Torej bom področje razrednih ur bolj raziskala v drugi in tretji triadi.

Pozdravcek in prijeten šolski ponedeljek,... pa torek, sredo, cetrtek in petek tudi Razz .
Bridget
_________________
Somewhere over the rainbow
Skies are blue,
And the dreams that you dare to dream
Really do come true...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
katjuška
Novopridruženi


Pridružen/-a: 15. dec 06, pet, 11:39
Sporočila: 2
Kraj: TREBNJE

SporočiloObjavljeno: petek, 15.12.2006, 11:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

čav bridget!

jaz se tudi spopadam s pisanjem diplome in sicer z zelo podobnim naslovom kot ti in sicer vloga razrednika ter razredna ura.

kako ti kaj gre pisanje?

če boš imela kakšno dobro idejo, se priporočam.

lahko bi si akkšno stvar tudi izmenjali, če si za.

odpiši kaj.

lp

katjuška
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bridget
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. sep 06, tor, 16:00
Sporočila: 15
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: petek, 15.12.2006, 15:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej Katjuska!

Celotni kup papirja (diplomo :) ) sem oddala v prvi pregled... Upam, da ne bo kaksnih hujsih napak... in da to cim prej zakljucim ...

Za razrednika se najde kar veliko literature, poskusi poiskati pod ključnimi besedami Razrednik; vloga ali Sem razrednik, ...
Glede razrednih ur pa je bolj malo - vsaj jaz nisem nasla veliko literature na to - pac pa nekaj clankov in delce iz ostalih knjig, ki se vezejo na razred in razrednika...

Zelim, da bi ti besede lepo tekle :) in prstki hitro tipkali Zelo srečen da bo se zate to cim prej minilo.

Lp,
Brigita
_________________
Somewhere over the rainbow
Skies are blue,
And the dreams that you dare to dream
Really do come true...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
katjuška
Novopridruženi


Pridružen/-a: 15. dec 06, pet, 11:39
Sporočila: 2
Kraj: TREBNJE

SporočiloObjavljeno: petek, 15.12.2006, 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

čav!

čestitam za oddajo. si očitno bolj zavzeta kot jaz. glede literature imaš pa prav. že brskam. samo najtežje se je sploh lotiti pisanja. to kar nekako ne gre. a si ti absolventka s pefa al kako?

lepe decemberske dneve...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: petek, 15.12.2006, 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako začeti?
Najprej premisli, kaj sama veš o tej temi. Napiši si vse, kar se spomniš, tudi probleme, ko RU ni bilo, so odpladle, so bile kadarkoli....
Potem si zapiši, kako si ti predstavljaš razredne ure, kaj bi si želela, kaj si pogrešala.
No, potem pa mislim, da je dispozicija že narejena. Oblikuj hipoteze in delo bo steklo samo od sebe. Vstaviš izpiske iz literature, predavanj, obdelavo ankete in si na konju.
Če pa želiš še kaj, sem ti na voljo.
LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics