Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Starši in učitelji

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Pisno preverjanje znanja - družba
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zigarom
Novopridruženi


Pridružen/-a: 1. mar 11, tor, 16:28
Sporočila: 4
Kraj: Štajerska

SporočiloObjavljeno: torek, 01.03.2011, 16:39    Naslov sporočila: Pisno preverjanje znanja - družba Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

zanima me ali je kje določeno, kako morajo biti sestavljene (točkovno) naloge za pisno preverjanje znanja. V 4.razredu so namreč pisali preverjanje z 8 vprašanji. Eno vprašanje je bilo vredno 10 točk, skupaj je bilo možno doseči 19 točk. V nalogi so morali s pravilno barvo podčrtat besede, ki govorijo o pravici, dolžnosti ali potrebi (10 besed - 10 točk).
Med drugim so imeli, za moje pojme, dvoumne besede; npr. šolanje, ki je po mojem lahko dolžnost ( vsaj ko govorimo o osnovnem šolanju ali pravica, ko govorimo o srednji šoli,...), varnost ( po konvenciji o otrokovih pravicah je to pravica, lahko pa je tudi potreba) ali si samo jaz razlagam tako?

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 02.03.2011, 8:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena,
Najbrž je veliko odvisno tudi od tega, kaj so se pogovarjali o dolžnostih, pravicah in potrebah. Verjetno so se pogovarjali v okviru konvencije. Vsako od besed, ki bi jo npr. postavili za pravico, bi lahko poiskali tudi kot dolžnost.
Vsekakor je šolanje pravica, vsaj tako bi se jaz pogovarjala z otroki. Kajti ta pravica še ni tako dolgo med nami Zelo srečen , včasih je bilo šolanje privilegij. Dolžnost je za starše, ki so dolžni vpisati svojega otroka v osnovno šolanje, kakršnokoli že to je (javna šola, zasebna itd).
Varnost je seveda potreba vsakega človeka. Za otroka pa to mora biti pravica. Torej, varnost, ne samo v tem pomenu kot ga poznava ti in jaz za najine otroke, naj bi veljalo tudi za tista področja, kjer otroke izkoriščajo ali maltretirajo tako ali drugače, pa se ne morejo na nikogar obrniti.
Torej, jaz menim, da je oboje krepka otrokova pravica.
Kar pa se tiče točkovanja, je tudi tu vse zelo relativno. Razen morda če je moral otrok pri tistih vprašanjih, katerih odgovori so bili vredni po eno točko, odgovarjati na dolgo in na široko, pri tem, vrednih 10 točk pa samo podčrtovati besede.
Tako, po starševsko in učiteljsko bi priporočila naslednje: pri vsaki oceni, s katero nismo zadovoljni, bi se morali najprej pogovoriti z otrokom, preveriti, kaj so v šoli pravzaprav počeli. In če se izkaže, da se je zgodila krivica, o tem najprej govoriti z učiteljem. Včasih se problemi presenetljivo enostavno razrešijo, včasih pa je treba kopati globlje Zelo srečen .
Vsekakor želim tebi in tvoji hčerki ali sinu veliko veselja in uspeha pri učenju.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BarbaraJ
Novopridruženi


Pridružen/-a: 23. feb 15, pon, 18:46
Sporočila: 1
Kraj: Loče

SporočiloObjavljeno: četrtek, 26.02.2015, 8:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Starši in učitelji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics