Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Starši in učitelji

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
preveč zaščitniški starši in razredničarka
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
foksa tejč
Novopridruženi


Pridružen/-a: 2. dec 11, pet, 20:47
Sporočila: 1
Kraj: vrhnika

SporočiloObjavljeno: petek, 02.12.2011, 21:06    Naslov sporočila: preveč zaščitniški starši in razredničarka Odgovori s citatom

Kako naj stašem, ki so do otrok preveč zaščitniški in zato za vse krivijo druge in učitelje, sporočim, da je otrok nekaj naredil narobe, da je njegovo vedenje včasih nesprejemljivo, da krši nekatera pravila?

Ti starši imajo že 3. leto za razredničarko otrok skrajno permisivno učiteljico, ki vse samo boža, dela na lep način, se pregovarja in pogovarja, vleče obljzube, vsako grdo besedo obrne tako, da se sliši celo prav (tudi besede lulček, rit, joški, j**i se...) in so navajeni, da se z njimi in z otroki dela v rokavičkah, da se vse zavija v celofan, da se tudi o slabem govori lepo... Jaz pa uletim letos k njim in... halo! Zaradi nesprejemnljivih ali zelo motečih reči sem začela pisati v beležke ali pa jim dajati kazni (tudi pohvale in nagrade za kaj dobro opravljenega). Zdaj je to starše in razredničarko čisto vrglo s tira. Starši doma rušijo mojo avtoriteto, češ, to obvestilo od te učiteljice nam nič ne pomeni, zato se ne sekiraj ali pa so naredili v šoli cel halo, kakšna da sem.

Jaz sicer lahko grem preko sebe in pustim stvari teči kakor so tekle vsa leta, vendar pa... Naslednje leto pridejo k drugim učiteljem, ki jih zagotovo ne bodo nosili po rokah. A bodo potem ves oddelek izpisali in prepisali na druge šole?

Moj odnos z razredničarko (sem v podaljšanem bivanju) je sicer odličen in včasih si želim, da bi se lahko tudi sama nalezla od nje del njenega načina dela. Večinoma si kar vse poveva odkrito in brez zamer, vendar pa nisem prepričana, če bo to šlo še dolgo. Imam občutek, da tudi ona ruši mojo avtoriteto in način dela pri učencih in starših, predvsem pa menim, da tudi ona preveč zagovarja učence, pa tudi starše. Zanje in za dejanja se vedno najde kako opravičilo.

Ima kdo kak predlog kako je najbolje shajati s takimi "razvajenimi" učenci, starši in premehko razredničarko?
Mene tole hudo tišči in sem se na šoli začela počutiti slabo, počasi pa se mi je začel zamerjati tudi oddelek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 03.12.2011, 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje: si kakršna si in nima nobenega smisla, da bi se prilagajala nečemu, s čimer se ne strinjaš. Zamisli se samo nad tem: si pravična in ne "kaznuješ" zato, ker misliš, da nekaj ni v redu ali da so preveč razvajeni ali ... Če si realna in meniš, da je treba pač imeti odnose kot meniš, da so pošteni in pravilni, potem imaš vso pravico to zahtevati - vsaj kar se tiče odnosa do tebe. Pri tem ni pomembno, kaj si o tem mislijo starši ali učiteljica (ponavljam še enkrat - če si poštena in pravična do sebe in drugih). In ko zagovarjaš svoja stališča, jih zagovarjaj zato, ker se ti zdijo pravilna, ne pa zato, ker "kaj bo pa drugo leto". To ni tvoj problem. Tvoj problem je, kako vzpostaviti z vsemi odgovoren odnos.
Malo na hitro, ampak sem se pripravljena še pogovoriti, če se ti bo zdelo. Prepričana sem tudi, da se bo oglasilo še kaj kolegic.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: sobota, 03.12.2011, 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjamem, da je moteče, če ima nekdo popolnoma nasproten učno vzgojni pristop kot ti in moraš z njim "deliti" svoje učence. Vendar je tako, kot pravi Nataša. Iz svoje kože ne moreš in dejansko ni prav, da bi poskušala delati drugače, kot je tebi lastno. Vsak učitelj ima svoj pristop in stil dela, svoje finte, če hočeš Wink .
Odločiti se moraš sama... Dejstvo je, da se moraš pripraviti, da te "ne bodo imeli radi", ker si "grozna in stroga in tečna", njihova razredničarka pa je "tako prijazna" in "pri njej ni nobenih težav". Pritiski znajo biti hudi. Verjemi, vem o čem govorim Laughing . Lahko pa "greš preko sebe" in te bodo imeli radi, kar je kljub lastnemu slabemu počutju, vseeno enostavneje.

Jaz sem se že davno odločila, da sem v šoli zato, da učim in vzgajam po svojih najboljših močeh. Moja naloga ni, da sem priljubljena in da ugajam, da me imajo učenci in starši radi. Definitivno pa je mnogo bolje, če mi uspe doseči tudi to.
Kar se tiče rušenja avtoritete... kritiziranje učitelja zagotovo ne pripomore k njenemu izboljševanju, je pa tako, da mu je ne more vzeti, če jo ta zgradi s tistim kar dela učitelja: fleksibilnost, strokovnost, kritičnost, doslednost, natančnost, empatičnost, pravičnost... To pa ne moreš biti, če greš "preko sebe"!

Svetujem ti, da se ne ukvarjaš preveč s tem, kakšna je bila/je/bo razredničarka in še manj s tem, kako bo naslednje leto. Ugotovi, KAJ ŽELIŠ TI in kaj boš storila, da se boš TI dobro počutila. Razmisli, kakšna učiteljica želiš biti, kako želiš poučevati in organizirati pouk potem pa delaj na svoj način in hodi po svoji poti.
Otroci so zelo prilagodljivi, včasih je težko verjeti kako zelo Shocked . Hitro bodo ugotovili, kakšna so pravila pri tebi in kakšna pri drugih učiteljih. Če boš vztrajala pri svojih pravilih, jih bodo pač začeli upoštevati, pri drugih učiteljih bodo upoštevali njihova. Kaj meniš, kateri učitelj bo imeli težave z njimi? Ti ali rokavičkarji?!

Srečno!
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Starši in učitelji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics