Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
43. Pozor, razsaja nov virus!
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: četrtek, 27.11.2008, 21:16    Naslov sporočila: 43. Pozor, razsaja nov virus! Odgovori s citatom

Imenuje e-gradiva Laughing. Jaz se trenutno utapljam v delu z njimi in, priznam, uživam Shocked!
Pravzaprav ne vem kdaj, ampak znašla sem se v virtualnem labirintu, ki se mi zdi zanimivejši od klasičnega. V njem je mnogo več zanimivih potk in prehodov, kar prinaša nove izzive in svežino. Ker se držim načela, da je učenje podobno plavanju proti toku - če ne napreduješ plavaš nazaj, sem se zdaj intenzivno zagrizla v uporabo IKT pri pouku.

Uporaba e-gradiv seveda zahteva nekaj poguma in trme. Predvsem te prisili, da pridobiš nova znanja, uporabiš drugačne prijeme in pristope, kar pomeni, da enostavno moraš prilagoditi svojo pedagoško prakso novim razmeram ter najti nove poti. Ponovno se učim in prenašam nove ideje, ki se porajajo pri delu z računalnikom, v svoj pouk. Učenci pa to hvaležno sprejemajo in se z veseljem učijo, ker je zanimivo, ker je drugače, ker je, preprosto - fino.
Definitivno sem ujela hudo okužbo in vrag si ga vedi, če bom sploh kdaj ozdravela Wink! Sem malo tuhtala, kaj bi bilo krivo, da me je tako hudo zagrabilo, ker sem sicer dokaj imuna na razne čudne bolezni in me virusi ne položijo zlahka. Pa ni dolgo trajalo, sem hitro našla krivca za to. Kriva je Učiteljska.net! Laughing Na njej je kar nekaj krasnih sirovih postaj, ki so mi bile pri prvih, še obotavljivih korakih po e-labirintu v veliko pomoč. Skrivajo se v Izbranih nalogah Wink.

Preizkusite jih! Z njihovo pomočjo boste prej ali slej našli svoj e-sir.
Se tudi vas kaj prijemlje ta, e-virus? Ste že okuženi? Se še borite protii njemu ali se že vdajate?
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Anuška08
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 1. jun 08, ned, 18:11
Sporočila: 5
Kraj: Gorenjska

SporočiloObjavljeno: sobota, 29.11.2008, 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Okuženi, okuženi...

Vaj za angleščino je na internetu ogromno, višji razredi so že tudi kar spretni pri iskanju informacij na internetu, predstavitve novih tem in slovničnih sklopov s PPP so pri učencih zelo priljubljene, pa mimogrede lahko med bralnim razumevanjem, ki govori o Beatlih, poiščemo še kako sliko in skladbo na YouTubu in si jo ogledamo na 'velikem platnu'.

Se pa ravno pripravljam, da devete prepustim samostojnemu delu. Pripravljam jim tri sklope, da jih bodo sami obdelali z delom v parih, samostojnim delom, igro vlog, izdelavo projekta (plakat ali PPP in govorna predstavitev). Vse pa ob izdatni podpori računalniške učilnice, interneta in knjižega materiala.

Priznam pa, da je tole zadnje zame kar zalogaj, ker sem malo perfekcionista in imam občutek, da nimam vsega pod kontrolo, če jih preveč pustim lastni izbiri. Ampak delam na tem... korak za korakom Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 30.11.2008, 8:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole utegne biti pa na vso moč zanimivo. Boš s tem projektom sodelovala na razpisu? V tem primeru bo tvoja izkušnja dostopna tistim, ki jih to zanima. Če pa ne, te lahko prosim, da to izkušnjo deliš z nami?
V kakršnikoli obliki bo zelo dobrodošlo!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: nedelja, 30.11.2008, 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Anuška08 je napisal/a:
Priznam pa, da je tole zadnje zame kar zalogaj, ker sem malo perfekcionista in imam občutek, da nimam vsega pod kontrolo, če jih preveč pustim lastni izbiri. Ampak delam na tem... korak za korakom Wink

SUPER! Zmagala si. Zaupaj učencem, zmorejo marsikaj, le pustiti jim moramo.
Tudi jaz sem imela podoben problem, kot ti. Nekako nisem hotela verjeti, da se bodo učenci kaj naučili sami in po svojih poteh. Menila sem, da jim moram vsaj natančno razložiti vse skupaj in verjela, da me pri frontalni razlagi vsi poslušajo. Pa se je izkazalo, da pogosto kaj naredijo bolje, če jim dam lepo mir in le ponudim različne možnosti... in kasneje celo doživela razodetje - ugotovila sem, da me pri frontalni razlagi vsaj pol učencev v resnici sploh ne posluša Laughing

Veliko uspehov pri delu želim tebi in tvojim učencem!
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Anuška08
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 1. jun 08, ned, 18:11
Sporočila: 5
Kraj: Gorenjska

SporočiloObjavljeno: četrtek, 04.12.2008, 19:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, na razpisu ne bom sodelovala. V kolikor mi uspe kaj zanimivega, bom z veseljem objavila med gradivi.

Sem pa danes po sili razmer (popolnoma nezainteresiran, pasiven drugi nivo, ki samo čaka, da jim vse serviram na pladnju in se potem še naučim namesto njih) eno tako malo revolucijo že naredila. Učenci so skoraj popadali s stolov in par jih kar ni moglo verjeti, da jim ni potrebno delati, če tega nočejo, spet par drugih je bilo ogorčenih, da 'ne bomo šli naprej s snovjo'.

No, na koncu ure so si v skupinah sami določili domačo nalogo Cool.

Delali so pa vsi, uporabljali slovarje, markerje, si delali zapiske in celo prosili za dodatne vaje Zelo srečen

Deveti so pa celo sprejeli izziv, da pri urah ne govorijo slovensko in se celo med seboj pogovarjajo v ang.
Sem kar malo važna Embarassed

Miša, hvala za vzpodbudo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: četrtek, 04.12.2008, 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen me veseli, da sem "kriva", da si poskusila. Še bolj sem vesela, da si se prepričala, da zadeva deluje in svoje občutke deliš tudi z nami.
Aja, še to, res ni potrebe za zardevanje! Učitelj je v teh časih, po mojem mnenju, lahko čisto upravičeno važen, če mu uspe zmotivirati učence. Dobro se spomnim, kako sem bila jaz važna, ko mi je to prvič uspelo. Občutek je res dober! Najbolje od vsega pa je, da smo zadovoljni vsi: učenci, starši in celo učitelji Laughing .

Veliko uspešnih ur in motiviranih učencev želim!
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics