Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
ŠOLSKI ČASOPIS Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 25.09.2006, 18:12    Naslov sporočila: ŠOLSKI ČASOPIS Odgovori s citatom

Odpiram novo temo, in sicer šolski časopis. Ker sama že drugo urejam šolski časopis, me zanimajo nove ideje, predlogi ...

Hvala.

lp
m
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: sreda, 27.09.2006, 22:54    Naslov sporočila: haloooooooo Odgovori s citatom

Kaj zdaj to pomeni, drage učiteljice in učitelji ... smo brez idej ali jih enostavno ne zelimo posredovati?

Šolski časopis naj bi bil izviren, napolnjen z utripom šole oz. dogajanja na njej ... kako je na vaših šolah? Malo me zanima.

Halooooooooo?

lp
m
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 28.09.2006, 12:04    Naslov sporočila: Re: haloooooooo Odgovori s citatom

Malce potrpljenja, zivako, prosim Confused
Upajmo, da se bo kdo le oglasil, če pa ne, ne bomo nikomur nič očitali, kajne?
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: petek, 29.09.2006, 16:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi imamo že vsa leta Brstje, ki izide dva do trikrat na leto. Lani smo uvedli
nov časopis - mesečnik: Škratek. Posvečen je temi, ki je tisti mesec aktualna. Seveda pa je mesečnik le dval ista A3 - (8strani).
Mislim, da je problem, če nimaš zagnanih sodelavcev. Moraš kar veliko vložit tudi svoje energije. Ponavadi moraš bit najboljše informirana oseba, da je časopis zanimiv.
Dobra ekipa dela, če je mentor zagret.
Ni mi všeč,česo prispevki iz dogajanja od drugod. To je že v drugih časopisih.
Zanimiv je, če poroča o dogajanju našoli.
LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: nedelja, 01.10.2006, 19:29    Naslov sporočila: Dobro delo Odgovori s citatom

No, hvala, Jablana.
Naš časopis ima dolgoletno tradicijo, saj izhaja ze od leta 1955 in je dobil ze kar nekaj nagrad za posamezne ali tematske stevilke. Izhaja 2-3 krat letno, posebej pa se devetosolska, kjer se nasi devetosolci poslovijo od sole. Ker je dolgoletna mentorica casopisa sla v pokoj in sem njeno delo pred dvema letoma prevzela jaz, bi rada nadaljevala z dobrim delom ... upam, da me razumete.

Nikomur ne bomo nic ocitali, itak da ne ... potrpljenje ... ja ... seveda ...

Lep dan, vecer ... vsem.

lp
m
_________________
Največja napaka našega življenja je, če ne naredimo nobene napake.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Danica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 29. avg 06, tor, 20:16
Sporočila: 11
Kraj: Novo mesto

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 02.10.2006, 23:19    Naslov sporočila: Šolski časopis Odgovori s citatom

Živjo!
Že vrsto let sem mentorica šolskega časopisa in moram priznati, da je delo zahtevno, zlasti pa odgovorno. V zadnjih letih izdamo ponavadi eno tematsko in eno bolj biltensko številko, obe pa sta v celoti ali vsaj delno barvni. Res so stroški tiska visoki, vendar nam zaenkrat to še uspeva. Sama imam rada nove izzive, sveže ideje,... Tudi sodelavci oz. tim za šolski časopis je dobro usklajen, zato so rezultati primerni.

Pa še to: Kdor (ne) dela, (ne) greši, kar pri takem časopisu kot pribito drži. Marsikdo vidi lupino, jedra pa ne; vsaka manjkajoča vejica ali strešica je prva kritika, na to se je pač treba navaditi.
Najlepše pri vsem tem pa je vsekakor delo z učenci, ki radi sodelujejo.

Veliko Idea in novinarskega elana!

Lp D
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: torek, 03.10.2006, 19:44    Naslov sporočila: Hvala Odgovori s citatom

Hvala za odgovor.
Pravzaprav ne orjem gladine, samo sveze ideje iscem ... za kaksno novo rubriko. Imamo pubertetnisko posvetovalnico, intervjuje, sport ... Ni mi vsec, ce je casopis sestavljen iz samih poustvarjalnih besedil ali iz samih pisnih nalog ... Izviren mora biti.

Vseeno hvala.

lp
m
_________________
Največja napaka našega življenja je, če ne naredimo nobene napake.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: četrtek, 12.10.2006, 21:55    Naslov sporočila: ups Odgovori s citatom

orjem ledine ... ne gladine ... tiskarska
_________________
Največja napaka našega življenja je, če ne naredimo nobene napake.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Andrej
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. okt 06, tor, 12:39
Sporočila: 14

SporočiloObjavljeno: torek, 17.10.2006, 13:31    Naslov sporočila: Šolski časopis Odgovori s citatom

Šolski časopis je zelo zanimiva tema.

Zanima me kako se lotevate distribucije končnega izdelka? Je časopis izdan vedno v papirnati obliki ali ga morda izdajate tudi v elektronski obliki?

Zelo zanimivo bi bilo dobiti kakšno dobro idejo ob prebiranju v internetu objavljenih izvodov.
_________________
-- Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: torek, 17.10.2006, 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na šolski strani OŠ Naklo (http://www.osnaklo.si/) sem objavila nekaj strani iz šolskega časopisa Kapljice. Mi vedno izdamo časopis v papirnati obliki, nekaj zanimivih tem pa v formatu pdf damo tudi na spletno stran. Tam objavimo tudi kakšne natečaje, učenci pa lahko preko e-pošte sodelujejo s prispevki.

Pdf-je najdeš pod Dejavnosti > Šolsko glasilo ali neposredno preko linka na prvi strani (levo spodaj, slikca kapljice).
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 18.10.2006, 7:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosim te, da objaviš link. Jaz pa bom prosila Primoža, da bo dodal vrsto pripsevka: Šolski časopis. Članki, ki so jih doslej naložila, so odlično opremljeni s ključnimi besedami in navodili. Naslovi pa ne smejo biti predolgi (računalnik je strog Confused ).
In kdorkoli najde še kakšno zanimivo povezavo, naj jo kar naloži med

Spletne povezave, Prispevajte.

Hvala in lep pozdrav,, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Andrej
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. okt 06, tor, 12:39
Sporočila: 14

SporočiloObjavljeno: sreda, 18.10.2006, 10:22    Naslov sporočila: šolsko glasilo Odgovori s citatom

kitekat, zelo lepo izdelano glasilo, prav prijetno ga je prebirati. Hvala za naslov.

Objava v internetu se mi zdi zelo pozitivna, saj je smiselno predstaviti zbrano in oblikovano gradivo tudi širšemu krogu bralcev. Pa še povratne informacije o številu bralcev se da dobiti. :)
_________________
-- Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 18.10.2006, 17:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kitekat, je že nova vrsta prispevka - Šolski časopis, naloži, prosim!! Komaj čakam, po Andrejevi pohavli.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
stefi
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. okt 06, čet, 18:30
Sporočila: 19
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 19.10.2006, 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z glasili je vedno križ - idej sčasoma tudi zmanjka. Me veseli, da vam je naše glasilo (OŠ Naklo) všeč. Je pa res, da letos s kolegico že malo umirjava tempo. Vsako leto pripraviva po dve številki, ki sta tematski, dodamo pa še prilogi in koledar. Letos bo morda nekoliko drugače. Wink


Sicer pa se ponuja tudi možnost spletnega glasila, ki je precej lažje za postavljanje in končni izgled je tudi kar ugoden. Če bi koga zanimalo, lahko povem kaj več.

lp
t
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: četrtek, 19.10.2006, 22:33    Naslov sporočila: m Odgovori s citatom

Nas zanima, bi prosila ...
_________________
Največja napaka našega življenja je, če ne naredimo nobene napake.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics