Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Starši in učitelji

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
individualna učna pomoč
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Taya
Novopridruženi


Pridružen/-a: 25. sep 06, pon, 19:30
Sporočila: 1

SporočiloObjavljeno: sreda, 27.09.2006, 9:56    Naslov sporočila: individualna učna pomoč Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če je na forumu kdo, ki poučuje kot učitelj individualne in skupinske strokovne pomoči na OŠ. Sem začetnica in za vas bi imela nekaj vprašanj:
- Kaj je moja naloga (poleg poučevanja otrok in izdelave IP)
- Moram jaz sklicevati sestanke?
- kdo mora biti na sestankih prisoten (npr, da je učenec v 5. razredu in ima 4 ure pomoči tedensko - ni predpisano na katerem področju) - ali mora biti na sestankih celoten razredni učiteljski zbor?

Najlepša hvala za vaše odgovore!
Taya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ursha
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 4. okt 05, tor, 17:57
Sporočila: 7

SporočiloObjavljeno: sreda, 27.09.2006, 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena. Jaz sicer nimam individualne pomoči, sem pa razredničarka dvema učencema z odločbo. Pri nas ravnatelj imenuje strokovno skupino sodelavcev in določi vodjo (ponavadi razrednik) in vodja je tisti, ki sklicuje sestanke in vodi dokumentacijo ter vse, kar spada zraven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ŠPELA
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. sep 06, tor, 19:45
Sporočila: 11
Kraj: Šmartno

SporočiloObjavljeno: sreda, 27.09.2006, 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!

Jaz sem specialni pedagog in delam kot učitelj za individualno in skupinsko pomoč na osnovni šoli.

Glavna naloga učitelja za individualno pomoč je najprej izdelava IP-ja za otroka, nato pa izvajanje pomoči v razredu ali izven njega (kot piše v odločbi). Poleg tega je potrebno sodelovanje z učitelji, starši ter drugimi institucijami (Svetovalni center, MHO,...).

Ravnatelj res imenuje strokovno skupino, katere vodja je razrednik. Tako naj bi on skliceval sestanke. Lahko pa je tudi učitelj za individualno pomoč (ali kdo drug) tisti, ki izrazi željo po timskem sestanku (če se pojavijo pri otroku težave). Pri nas (za razliko od prejšnjeg odgovora) učitelj za individualno pomoč vodi vso dokumentacijo v zvezi z otrokom s posebnimi potrebami.

Na setanki naj bi bili prisotni vsi, ki so v strokovni skupini. To so ponavadi učitelji tistih področji, kjer ima otrok težave. Poleg njih pa naj bi bil na teh sestankih še učitelj za individualno pomoč. svetovalni delavec ter tudi starši (čeprav oni ni nujno da so vedno prisotni).

Upam, da bo tole kaj v pomoč...
ŠPELA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: sreda, 27.09.2006, 19:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še jaz bom pristavila svoj lonček z vprašanji:

ali moram pisati posebne priprave, če sem določena, da učencu s PP nudim dodatno strokovno pomoč? Kaj bi naj takšna priprava zajemala? Zdi se mi namreč zelo težko, da karkoli napišem, če niti ne vem vnaprej, kaj bomo pri uri, kjer pomagam, delali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ŠPELA
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. sep 06, tor, 19:45
Sporočila: 11
Kraj: Šmartno

SporočiloObjavljeno: sreda, 27.09.2006, 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!

Jaz za svoje delo ne pišem priprav vnaprej, ker imam podobne težave kot ti (ponavadi ne vem točno, kaj bodo delali pri uri).

Sama si vodim nekakšen dnevnik, v katerega za vsakega učenca zapišem kaj sem delala (vsebina), cilje ter analizo. Analiza se mi zdi pri vsem tem najbolj pomembna - za lažje ugotavljanje otrokovega napredka. Ta dnevnik sem si oblikovala po svoje, ker obrazca za to ni.

Po mojih informacijah (po besedah nekega inšpektorja) nam za učno pomoč ni potrebna priprava na delo. Najbolj pomemben je program za otroka (IP) ter analiza dela.

SPELA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sabinasakelsek
Novopridruženi


Pridružen/-a: 11. sep 06, pon, 15:11
Sporočila: 1

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 04.12.2006, 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če smo že pri tej temi - IP..... Zanima me, kakšno je kaj vaše mnenje o teh odločbah..... Jaz sem absolutno proti. Kajti šole, s prilagojenimi programi ne morejo odpreti letnika, ker vsi starši tlačijo otroke s težavami v "normalne" osnovne šole. In tukaj se ubogi otrok muči, da dobi neko dvojko, ki je na koncu "šenkana", kar pa ni fer do tistih, ki se res trudijo. In zaradi tega pride do zbadanja in norčevanja. In ti otroci si ne morejo niti razviti neke osebnosti in na koncu se zgodi to, da ne marajo več v šolo... In s tem se bremeni učenca, po vrhu pa še en kup učiteljev......

Ne vem.... to je mnoje mnenje - taki otroci se mi smilijo, ker res ni fer - ne do njih, ne do nas.... Zanima pa me še vaše mnenje... mogoče se motim....

Hvala že vnaprej.

Sabina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Starši in učitelji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics