Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Rokus - novi učbeniki za NIT
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: nedelja, 10.09.2006, 17:01    Naslov sporočila: Rokus - novi učbeniki za NIT Odgovori s citatom

Rokus je letos izdal drugo, dopolnjeno izdajo učbenika za NIT za četrti razred. Jezna sem, ker o tem nisem imela pojma. Naša knjižničarka je letos naročila nekaj novih učbenikov, saj jih je v učbeniškem skladu primanjkovalo zaradi večjega števila učencev. Potem pa se zgodi to, da ima polovica razreda stare učbenike, polovica pa nove.

In ko sva šli gledat v katalog učbenikov, je pisalo, da je potrjen Rokusov učbenik Naravoslovje in tehnika 4 iz leta 2002. O prenovljeni izdaji ni ne duha ne sluha. Zdaj pa me zanima, če je sploh dovoljeno uporabljat to izdajo? Embarassed Saj mi je nerodno, da to sprašujem, ampak res ne vem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 11.09.2006, 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbrž si jezna! In škoda, da ti je nerodno. Jaz sem bolj mnenja, da se zavedaš svoje odgovornosti do učencev, ne pa da bi bila nevedna.
Pri Rokusu imajo sploh svoje finte.
Morda vprašaj na Zavod za šolstvo, saj so tam zakuhali zadevo ali pa sploh ne vejo zanjo. Kako pa zdaj zgleda pri pouku,? Mora biti noro. Jaz sem imela takšno izkušnjo samo z različnimi številkami strani, pa je bilo nadležno, zamudno in zoprno.
Mislim, da bi se morali na Rokusu potruditi in vaši šoli ponuditi zastonj število učbenikov, starih ali novih, da boš imela enotnega za vse učence. Positnari, morda pa rata! Prav gotovo imajo kaj stare zaloge. Pa njih brez sramu vprašaj, če je to sploh dovoljeno!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Saša Čadež
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 22. feb 05, tor, 18:46
Sporočila: 120
Kraj: Škofja Loka

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 11.09.2006, 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor to ni tako majhen problem, kot se zdi na prvi pogled.
Problem nastane že, če je v ponatisu spremenjen le obseg, se pravi, da se številke strani ne ujemajo. Če pa so spremembe tudi vsebinske, se pa sploh ne da več učiti. Preden učencem dopoveš, kaj pravzaprav delamo in kje to najdejo, mine ogromno časa. Zahtevajte od založbe, da vam zamenjajo nabavljene učbenike!
Mani npr. se je zgodilo letos pri naravoslovju za 7. razred, ki sem ga kupila za hčerko. Večina sošolcev je imela posodobljen delovni učbenik, ona pa "starega", zato me je učiteljica opozorila, da bo težko sledila, ker je kar precej sprememb. Svetovala mi je, naj ga v knjigarni poskušam zamenjati. Šla sem v knjigarno, priznam skeptično, da bom kaj opravila, in pojasnila težavo. Brez težav sem delovni učbenik zamenjala za posodobljeno izdajo. Če to lahko stori ena knjigarna, potem si založba menda ne more privoščiti, da tega ne bi storila, ker bi bilo to, milorečeno, arogantno.
Poskusite in sporočite, kako je šlo!

Lep pozdrav
_________________
Saša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 11.09.2006, 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, zadeva se še nadaljuje.

Tudi delovni zvezki več ne pašejo k starim učbenikom. Pa to je za znoret. Na aktivu bom prepričala sodelavke, da se odločimo za drugo založbo. Jaz se tega res ne grem več.

Jutri bom poklicala na Rokus, jim povedala, v kakšne težave so me spravili in bom videla, kaj se bo dalo rešit.

Tudi na Zavod za šolstvo bom javila naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: torek, 12.09.2006, 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravilno! Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
naett
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. avg 06, čet, 9:13
Sporočila: 28
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: nedelja, 01.10.2006, 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa ste preverili, da ne gre za čisto majhne spremembe? Namreč pri nas v višjih razredih smo ugotovile, da so spremembne čisto minimalne - ko smo jih opazile, smo bile seveda šokirane, ker nam o tem nihče ni sporočil, vendar ko smo, sicer na hitro, preletele novi učbenik, smo ugotovile, da sprememb ni veliko in da se da vseeno delati še po starih učbenikih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mladen
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. okt 06, sob, 7:51
Sporočila: 82
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 09.10.2006, 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preden smo se na naši šoli odločili za nabavo učbenikov, smo si vsi učitelji ogledali učbenike NIT vseh založb (mislim da štiri ali pet). potem smo demokratično glasovali za katerega se bomo odločili.

Rokus je dobil najmanj glasov ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics