Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Kakšno literaturo pogrešate?
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: četrtek, 05.09.2013, 15:28    Naslov sporočila: Kakšno literaturo pogrešate? Odgovori s citatom

Velikokrat se zgodi, da učitelji iščejo določeno literaturo za določeno področje in ne najdejo.

Kaj pogrešate?

Meni osebno zelo manjka literatura s področja učnih pripomočkov z strokovno razlago, primeri in opozorili za ustrezno uporabo. Ali na enem mestu zbrana navodila za delo z učenci s PP.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: petek, 06.09.2013, 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj ko si omenila ...
Glede teh učnih pripomočkov smo (ste) res prepuščeni sami sebi, svojim izkušnjam in velikokrat se nasmolimo. Tole je res "tržna niša" za praktike. Ampak zastaviti tak projekt, npr. ocenjevanje oz praktične izkušnje s posameznim pripomočkom, je strašen zalogaj. Da ne govorim o tem, da je silno težko dobiti vodje takih projektov in sodelavce. Ob tem, da denarja ni, torej vse samo na prostovoljni bazi.

Morda pa si upa katero od podjetij oz založb spustiti v ocenjevanje svojih izdelkov s strani pegagogov?

Druga pot je apeliranje na ministrstvo. Ampak ...
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: petek, 06.09.2013, 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, priprava in izdaja takšne literature je res veliiiikkiiii zalogaj. Morda se tudi najde kakšna pogumna založba, ki bi se spustila v takšno avanturo?

Upam, da bo. Kakšne literature bi si želeli vi? Kaj pogrešate?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: sreda, 09.10.2013, 8:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne razmem o kakšni literaturi pišeš in o kakšnih učnih pripomočkih.

Saj tega je cel kup. Res je, da moraš vložit veliko truda, da si pripraviš, ampak ostane ti za nekaj let in ne delaš vsega naenkrat, svojo zbirko dopolnjuješ.

Mogoče imaš v mislih staro učno načelo, da naj otrok uporablja vse čute, da si ustvari konkretno predstavo o stvareh in pojmih. Če to misliš, se absolutno strinjam. Zato sem si sama izdelala cel kup didaktičnih pripomočkov in jih moj naslednik sploh ni znal uporabljati, čeprav so najbolj preproste stvari. Celo je bil mnenja, da je že vse na računalnikih.

Jaz pa še vedno mislim, da je potrebno pridobiti praktične izkušnje, premslo je samo gledati. Lahko postanemo kot butalski kovač.

LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 09.10.2013, 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jablana je napisal/a:
Ne razmem o kakšni literaturi pišeš in o kakšnih učnih pripomočkih.

Saj tega je cel kup. Res je, da moraš vložit veliko truda, da si pripraviš, ampak ostane ti za nekaj let in ne delaš vsega naenkrat, svojo zbirko dopolnjuješ.

Mogoče imaš v mislih staro učno načelo, da naj otrok uporablja vse čute, da si ustvari konkretno predstavo o stvareh in pojmih. Če to misliš, se absolutno strinjam. Zato sem si sama izdelala cel kup didaktičnih pripomočkov in jih moj naslednik sploh ni znal uporabljati, čeprav so najbolj preproste stvari. Celo je bil mnenja, da je že vse na računalnikih.

Jaz pa še vedno mislim, da je potrebno pridobiti praktične izkušnje, premslo je samo gledati. Lahko postanemo kot butalski kovač.

LP Mirjana


No morda, je bil ravno v tem problem. Učni pripomočki so, ali plačljivi ali si jih narediš sam. Ampak, ko dobiš naslednika, ta ne zna uporabljati. Velika škoda, saj so bili pripravljeni z veliko truda, preizkušanja in potrjevanja, spreminjanja, dopolnjevanja. Torej

Citiram:
manjka literatura s področja učnih pripomočkov z strokovno razlago, primeri in opozorili za ustrezno uporabo. Ali na enem mestu zbrana navodila za delo z učenci

To je pa za ustvarjalca kot si ti in drugi seveda že nadgradnja, od katere nima nič razen ogromno dodatnega dela. Še zadoščenja ne Zelo srečen .
Ampak še vedno pa to manjka, Crying or Very sad .
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: četrtek, 10.10.2013, 6:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom poskusila pripravit in zbrat nekaj pripomočkov in navodil, očitno je tako z vsakim, ne samo z otrokom: moraš videti, slišati, uporabiti ... Tega znanja res ne dobiš na faksu, ker se najbrž zdi vse logično in samo po sebi umevno. Kar preskočijo fazo konkretnosti, ker so pač že UNI.
Jaz sem bila deležna zelo konkretnih primerov pri fiziki, kar je bila velika sprememba pri predavanjih med 1. in 2. stopnjo RP.

Marsikaj so obljubljali, ko smo začeli šolanje s šestim letom. Takrat naj bi otrok spoznaval in uporabljal čutila in se čim več igral .... pa se je vse izrodilo v točno določen učni načrt ...
Sicer se pa da vsako učno snov pridobiti na različne načine, pouk je bolj zanimiv tudi za učitelja in jaz sem se res počutila ustvarjalno.

Lp Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 10.10.2013, 9:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor bo zelo hvaležno sprejeto! In hvala, da si pripravljena deliti svoje izkušnje in delo! Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics