Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Iskanje prve zaposlitve
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
žiži
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. sep 09, čet, 18:37
Sporočila: 5
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: petek, 18.12.2009, 13:59    Naslov sporočila: Iskanje prve zaposlitve Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

sem tik pred zagovorom diplome na študijski smeri razredni pouk in bi seveda rada čimprej dobila zaposlitev. Zavedam se, da je to dandanes kar problem in
zato se sprašujem kako k temu najprimerneje pristopiti. Vem, da je ena izmed možnosti uporaba vez in pošiljanje prošenj. Zanima pa me kaj menite o tem, da nekateri kar pokličejo ali se kar "pojavijo" na šoli, morda pošljejo prošnjo kar po mejlu?

Menim, da so te poti nekoliko lažje, zanima pa me ali je to tudi primerno? Kakše izkušnje imate?

Hvala za odgovore že v naprej.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: petek, 18.12.2009, 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Priporočam osebni pristop. Po e-mailu se mi ne zdi primerno.
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: sobota, 19.12.2009, 8:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eden izmed pristopov je iskanje objav za prosta delovna mesta na Zavodu za zaposlovanje. Ker pa Vas čaka pripravništvo, se na Ministrstvu pozanimajte o možnostih opravljanja plačanega ali prostovoljnega pripravništva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
žiži
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. sep 09, čet, 18:37
Sporočila: 5
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: torek, 05.01.2010, 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je, čaka me še pripravništvo, vendar je žal zelo težko dobiti tudi plačano pripravništvo. To pomeni, da morem delati 10 mesecv brez plačila, kar pa me ne mika preveč. Kolikor vem, se da zaposliti tudi brez pripravništva in potem v okviru tega opraviti pripravništvo oz. kasneje (po 6 mesecih delovnih izkušenj) strokovni izpit. Ali imam napačne informacije?



Hvala in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: sreda, 06.01.2010, 1:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede pripravništva ne bi vedela, če se še da tako. Jaz sem ga opravila po uradno treh mesecih delovne dobe.

Glede pošiljanja prošenj pa predlagam sledeče: napiši eno res dobro prošnjo - naj bo kratka, jedrnata, pa seveda zapiši vse svoje izkušnje in znanja (npr. če igraš kak inšrument, si učitelj oz. vaditelj plavanja, smučanja...). Ni nujno, da gre za prijavo na razpis. Lahko samo napišeš, da iščeš službo in se ponudiš za takrat, ko bodo koga potrebovali. Spodaj nujno dodaj telefon in e-mail. Raje pošlji v papirnati obliki.

Na naši šoli je že tako, da se take prošnje spravijo in se včasih zgodi, da se na vrat na nos potrebuje nekdo... In potem se jih potegne iz predala Wink
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
katja_p
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 13. sep 07, čet, 15:57
Sporočila: 42
Kraj: Celje

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 11.01.2010, 15:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz opravljam volontersko pripravništvo. Res je, da ne dobim niti centa za delo, niti malice in niti potnih stropkov. A lahko povem, da bi se še enkrat enako odločila. Plačano je zelo težko dobiti, jaz pa želim čimprej opraviti strokovni izpit. In mi ni preostalo drugega, kot da grem opravljati. Ne bom izgubljala besed s tem, da drugače sploh ne moreš dobiti službe - sem poslala prošnje na vse razpise pred šolskim letom in dobila vse zavrnjene. Poklicala me je ena ravnateljica in rekla, da bi me vzela, če bi imela strokovni izpit ... Torej mi res ni ostalo drugega kot opravljanje dela kot volonterka.

Ampak se imam super! Poznam ogromno ljudi, nabiram si vsak dan izkušnje, pridobila bom kakšno referenco in roko na srce - veliko lažje je dobiti službo, ko si že enkrat "v sistemu". V to sem skoraj prepričana in to mi tudi vsi govorijo.

Torej: prijavi se na razpis za plačana pripravniška mesta, pošiljaj prošnje na vse razpise in če ne dobiš nič, se prijavi kot volonterka - če imaš to možnost. Lahko pa volontersko pripravništvo vmes prekineš, če te kje zaposlijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics