Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
52. Znaki iztekanja počitnic
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: sreda, 19.08.2009, 13:06    Naslov sporočila: 52. Znaki iztekanja počitnic Odgovori s citatom

Zelo srečen , ja zdaj pa jih bo počasi čisto res konec ... Jaz sem namreč opazila že čisto vse tiste znake, ki mi dajo vedeti, da je to to Laughing , brez tega, da bi spremljala koledar!
Prvi znak iztekajočih počitnic, so metuljčki v mojem želodcu, ko med dopustom prvič resno pomislim, da bo tudi teh počitnic (pre)hitro konec. To se običajno zgodi že tam okrog 10. avgusta ... Takrat še ni panike.
Drugi znak je, da sem pravzaprav že dodobra naveličana, da nimam nobenih resnih obveznosti. Pospravljati se mi res ne ljubi, tudi vrt ni moje področje Embarassed, sploh pa je prevroče. Obiskala sem že čisto vse tiste, ki sem jim obljubila, da pridem na kavo, ko bom prosta in to celo po večkrat. Da dopoldanskega kofetkanja, niti ne omenjam. Dvomim, da je zdravo spiti toliko kave Wink ...
Tretji znak, da se bo pričel pouk je nenadno povečanje e-pošte iz dveh sporočil od junija do avgusta na povprečno tri na dan.
Četrti znak pa je ponovno znatno povečan obisk Učiteljska.net ... Super, komaj čakam, da si bomo spet intenzivneje izmenjevali vse tisto kar učitelju prav pride!

Ja, to so štirje znaki Laughing , ki me vedno znova prijetno vznemirijo in tako dobro psihično pripravijo, da se z veseljem vrnem v šolo in zakorakam v novo šolsko leto. Kako pa se vi pripravljate na novo šolsko leto Wink ? Kdaj se učitelji vrnete v šolo? Mi pričnemo 24. 8. in to 130 km/h!

Prav lep ta teden še dopustniški pozdrav
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mpisk
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. feb 09, tor, 7:49
Sporočila: 29
Kraj: TOLMIN

SporočiloObjavljeno: sreda, 19.08.2009, 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Blagor tistim, ki še vedno govorite o počitnicah. Nam so že zdavnaj, čisto konkretno pa lansko leto, vcepili v glavo, da imamo samo dopust in da moramo vse drugo dodelati. Pa jih potem prav nič ne briga, koliko dela in koliko ur postoriš ''za blagor domovine'', ker jih ne moreš kot ure prikazati nikjer - ker ti jih ne prizna nihče.
Pa vseeno - veselo na delo. Od hude ure in razburjenja, ki seveda prav nič ne pomaga, le škoduje, sem si že opomogla.
Jaz sem si že v juliju izdelala celotno letno pripravo, tako da sedaj pomirjeno čakam na začetek.
LP
Marija
_________________
pisk.marija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: sreda, 19.08.2009, 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing, saj jaz govorim o počitnicah otrok.
Ko se njim počasi iztekajo, mi že kar pridno delamo, kljub temu, da imamo v resnici še dopust ... In ko me v času počitnic ljudje srečajo, ko prihajam iz šole, se hudo čudijo, kaj vraga bi sploh lahko delala v šoli, če ni učencev. Priznam, da se niti ne trudim več na široko razlagati. Kratko jih odslovim, da se moram pripraviti za pouk pa naj tuhtajo, kaj bi to bilo, saj so odrasli. Ne pozabim jim povedati, da imam prav toliko dopusta, kot ostalo delovno ljudstvo. Vse manjkajoče dneve moram oddelati v času pouka. Potem pa se potegnejo vase in nekateri sami ugotovijo, da morda pa ni tako fino, če ne moreš sam razporejati svojega lastnega dopusta.

Zelo se strinjam s tabo, mi imamo kolektivni dopust, nimamo nobene izbire, da bi lahko vsaj del dopusta izkoristili takrat, ko bi to ustrezalo nam pa tudi o dejansko opravljenih urah bi se dalo razpravljati ... Celo o teh, ki jih opravimo, zato ker smo pač učitelji, tudi med svojim dopustom. Zato pa smo ta glavni in čisto vsak, ki nam zavida "počitnice" je imel možnost, da bi se podal v ta poklic. Pa se ni!

Preverjeno te pustijo ljudje pri miru, če se pohvališ, da se imaš v službi krasno, učenci so krasni, delovni in ubogljivi, da je plača odlična, sodelavci so fenomenalni in ravnatelj skrajno razumevajoč ... saj ni važno, če to drži! Ljudje lahko pomislijo le na dve stvari: ta se očitno norčuje iz mene ali pa nam neskončno zavidajo, v obeh primerih pa, garantirano!, spremenijo temo pogovora. No tega, da se bodo še kdaj pogovarjali z vami pa vam ne morem garantirati! Laughing

Lep pričetek novega šolskega leta želim vsem in upam, da boste dodobra izkoristili še zadnje proste dneve.
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mpisk
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. feb 09, tor, 7:49
Sporočila: 29
Kraj: TOLMIN

SporočiloObjavljeno: petek, 21.08.2009, 21:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, res!
Vsem lep začetek novega šolskega leta.

Te dni bomo postavili marsikateri temelj, ki nam bo potem celo leto, še posebno pa na koncu leta ''dihal za ovratnik''.
Zanima me, ali se bodo kje na kateri od šol kaj postavili za to, da bi bil učitelju priznan čas, ki ga porabi za zapisovanje in vpisovanje opisnih ocen in oblikovanje ocene za spričevalo, kjer je ocena opisna - prvo triletje.
Se vam ne zdi, da bi bil že čas, da bi na tem področju kaj dosegli.
LP Marija
_________________
pisk.marija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lastovka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 4. jun 07, pon, 10:34
Sporočila: 10

SporočiloObjavljeno: nedelja, 30.08.2009, 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razredničarka Miša je napisal/a:


Preverjeno te pustijo ljudje pri miru, če se pohvališ, da se imaš v službi krasno, učenci so krasni, delovni in ubogljivi, da je plača odlična, sodelavci so fenomenalni in ravnatelj skrajno razumevajoč ... saj ni važno, če to drži! Ljudje lahko pomislijo le na dve stvari: ta se očitno norčuje iz mene ali pa nam neskončno zavidajo, v obeh primerih pa, garantirano!, spremenijo temo pogovora. No tega, da se bodo še kdaj pogovarjali z vami pa vam ne morem garantirati! Laughing


U, dobra tale, bom probala! Nasmeh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: torek, 01.09.2009, 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Komaj čakam informacijo o tvoji izkušnji. Meni je vedno znova uspelo, vsaj za hip, videti precej zabavne t.j. osuple poglede. Laughing Sporoči!
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics