Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
služba brez diplome
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
xbibax
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. apr 09, čet, 9:24
Sporočila: 5
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: petek, 01.05.2009, 13:34    Naslov sporočila: služba brez diplome Odgovori s citatom

Pozdravljene,
sem čist nova na tem forumu, a ne najdem odgovora na svoje vprašanje, ki se glasi: " kako začeti poučevati na šoli, čeprav še nimam diplome?"
Sem brez statusa, pišem diplomo, in nameravam diplomirat (tuj jezik-družboslovje) do septembra.

V bistvu me zanima,
- na koga naj se obrnem, če želim poučevati; čeprav še nisem diplomirala?
Naj grem do ravnateljev šol, al se le prijavim na razpis ministrstva (to se brez diplome lahko?)? Kako delo bi potem to bilo? voluntersko, avtorska pogodba, pripravništvo?

Žal nimam nobene znanke s teh voda, ki bi mi s prve roke vedela odgovorit na mojo dilemo.

LP
Biba
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: sobota, 02.05.2009, 8:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena,

prvi nasvet: predno greste v službo, diplomirajte. Zlati čas, kot ga imate sedaj, ga ob službi več ne bo.

drugi nasvet: ko boste imeli diplomo v roki, Vas čaka pripravništvo, imate več možnosti:

1. se preko ministrstva prijavite na volontersko pripravništvo ali osebno na kateri izmed izbranih šol prosite, če lahko pri njih opravljate volontersko pripravništvo

2. še boljša možnost: preko zavoda za zaposlovanje poiščete razpise za prosto delovno mesto (smer, ki ste jo študirali), se prijavite, dobite službo in v sklopu te službe opravljate pripravništvo. Pomeni, da boste poučevali, vmes pa opravljali nastope in na koncu strokovni izpit. Plača je redna.

3. ena izmed možnosti je tudi plačano pripravništvo, plača je v višini 70% redne plače (najboljše vprašat na ministrstvu).

Upam, da sem podala osnove, katera kolegica tukaj pa naj kar doda svoje izkušnje.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xbibax
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. apr 09, čet, 9:24
Sporočila: 5
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: sobota, 02.05.2009, 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PetraSraka hvala vam, za obširen odgovor in dobronameren predlog, da najprej dioplomiram.
Saj to je moj namen, a se kljub temu moram prej pozanimat, kako bo vnaprej.
Zato je moj "plan" da diplomiram, in nekje septembra, začnem z delom na šoli. Da pa se te sanje uresničijo; pa moram, verjetno že prej potrkat na kakšna vrata. In nasvete kje ta vrata najdem, ste mi lepo opisali; še enkrat hvala.

Imela bi še eno vprašanje. Kako lahko recimo kdo dela na šoli, brez dilpome? In s tem ne mislim kakih starejših učiteljev. Recimo, da smo skupaj študirali, so brez statusa, za opravit imajo še nekaj izpitov pred diplomo; a vseeno pridno poučujejo na šoli? Je kaj takega možno le z vezami Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: sobota, 02.05.2009, 20:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brez diplome se seveda lahko zaposlite, vendar v nekaterih primerih.
Če šola poda razpis za prosto delovno mesto, se prijavite (čeprav ste brez diplome), službo lahko dobite, če ni prijavljen poleg Vas še kdo z diplomo in strokovnim izpitom.

Primer: če se prijavite 3 kandidati brez diplome, ravnatelj izmed vas izbere enega. Plača je nižja nekje za 2 plačilna razreda (nekje 100 € neto). Če pa se prijavi en kandidat z diplomo in 3 brez diplome, je ravnatelj dolžan zaposliti tistega, ki ima vse pogoje. Če se prijavijo 3 z diplomo, ravnatelj enega izmed njih izbere glede na delovno dobo in tudi bližino bivanja. Tisti brez diplome seveda odpadejo.
Tako se dela v skladu z zakonom - če bi seveda vsi ravnatelji tako počeli.
Velikokrat pa se dogaja, da ni tako, prijavljajo se kandidati z diplomami, pa se kasneje izve, da so zaposlili nekoga brez diplome, seveda preko vez. Je ta tega vedno manj, ker so inšpekcije na delu.



Kar se pa vez tiče - na žalost so v javni upravi veze zelo pomembne. Ni pa nujno. Jaz sem zadnja tri delovna mesta dobila preko razpisa brez vez in samo na podlagi izkušenj in referenc. Pa tudi brez diplome - imela pač srečo.

Svetujem Vam, da v prijavi navedete, kdaj imate rok zagovora, ko boste imeli v rokah vabilo na zagovor, ga kopirajte in priložite k prijavi, še posebej, če bodo razpisi prej in boste diplomirali do novega šolskega leta (kar pomeni, da bi z nastopom v službo pogoje imeli).

Upam, da sem Vam odgovorila na vprašanje, kar se pa služb tiče - glavo pokonci, vedno se nekaj najde.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xbibax
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. apr 09, čet, 9:24
Sporočila: 5
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: nedelja, 03.05.2009, 8:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vam PetraSraka

P.S. Duplek pa je zakon! Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jana Potočnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 27. nov 06, pon, 13:37
Sporočila: 69
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 03.05.2009, 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče že zdaj pošlješ kakšno prošnjo na šole, pa omeniš, da nameravaš v kratkem času diplomirati in iščeš delo... Mogoče pa slučajno koga potrebujejo, pa prideš zraven. Tudi jaz sem na ta način prišla do začasne zaposlitve.
_________________
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
ovcica
Novopridruženi


Pridružen/-a: 5. apr 07, čet, 15:16
Sporočila: 4

SporočiloObjavljeno: sreda, 06.05.2009, 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla!

Služba brez diplome na področju šolstva je mogoča. Jaz sem začela delati en dan po opravljenem zadnjem izpitu na fakulteti. Sicer je res, da se na razpis ni javil nihče z dokončano ustrezno izobrazbo, nujno pa so potrebovali nekoga za obdobje več kot leta dni. Jaz sem imela ustrezno smer, le diplome še ne. Ob delu se je sicer diploma res nekoliko zavlekla, saj sem imela stalno med 25 in 27 pedagoških ur tedensko. Vendar mi ni žal.Ko sem po diplomi iskala novo službo sem jo hitro dobila, odločilno pa je bilo dejstvo, da sem že delala in imela delavne izkušnje.

Tako da...premisli, ni tako slabo da že razmišljaš o zaposlitvi...
_________________
lep pozdrav in uživajte v življenju
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xbibax
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. apr 09, čet, 9:24
Sporočila: 5
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: sreda, 03.06.2009, 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vam vsem za odgovore. Imela pa bi še eno vprašanje.
Ker se prijava na razpis za pripravništvo izteka 5.6.09, bi vas vprašala ali se lahko prijavim brez diplome, če vem, da bom diplomirala pred septembrom? Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
katja_p
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 13. sep 07, čet, 15:57
Sporočila: 42
Kraj: Celje

SporočiloObjavljeno: četrtek, 04.06.2009, 9:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, na razpis za pripravništvo pa se brez potrdila o diplomi ne moreš prijavit. Lahko se potem na novembrski razpis, če boš diplomirala septembra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
xbibax
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. apr 09, čet, 9:24
Sporočila: 5
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: četrtek, 04.06.2009, 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za hiter odgovor katjap.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics