Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
8-urni delavnik
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
amalija
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 25. jul 07, sre, 6:29
Sporočila: 19

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 20.10.2008, 18:39    Naslov sporočila: 8-urni delavnik Odgovori s citatom

Zanima me če imate na določenih šolah že uveden 8-urni delavnik - npr. da morate biti na šoli od 7.00 do 15.00?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pikapokica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jul 07, tor, 4:53
Sporočila: 70

SporočiloObjavljeno: sreda, 22.10.2008, 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tega še nimamo. Smo pa dolžni beležiti, kaj vse počnemo in koliko časa nam posamezna aktivnost vzame.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: petek, 24.10.2008, 18:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na naši šoli dokazujemo 40 - urni delavnik tako, da dnevno vpisujemo ure, ki jih izvedemo (tudi 0,5 h malica, dežurstva na hodnikih, pouk, itd ...). Tako bi naj ugotovili, kako naprej. Zaenkrat ur dovolj, s seminarji in ostalimi sestanki dobivamo ure za dopust med počitnicami. Od januarja 2009 do decembra bomo videli, ali se nam resnično izide. Glede na debate v šoli pa smo ugotavljali, da ne vemo, če ni bi lažje delati kar 8 ur. Kakšne so vaše izkušnje? Vem, da v okolici LJ (Vrhnika in šole okrog že delajo 8 ur na dan). Kako je? Bolje ali slabše?
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fizikus
Novopridruženi


Pridružen/-a: 20. nov 08, čet, 13:50
Sporočila: 4
Kraj: Ptuj

SporočiloObjavljeno: sreda, 26.11.2008, 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas beležimo prisotnost v šoli. Pripišemo nadomeščanje, izobraževanja itd..
Prepričan sem, da bo ob koncu leta pri vseh učiteljih višek ur.
A nam bodo potem plače zvišali???
Pač, moje mnenje o osem urnem delavniku. Če pa nam omogočijo kabinete (za vsakega učitelja) in primerno opremo za delo (računalnik, optični čitalec in printer), z veseljem sprejmem 8 urni delovnik Zelo srečen Sem prepričan, da nam bo ostalo več prostega časa kot zdaj, ko si delo nosimo domov!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
olgaz
Novopridruženi


Pridružen/-a: 21. nov 08, pet, 13:44
Sporočila: 2
Kraj: Videm pri Ptuju

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 01.12.2008, 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Popolnoma se strinjam s teboj Robert. Sem za 8- urni delavnik, če vse lahko opravim v šoli, brez kakršnegakoli pripravljanja doma. Tudi vsi sestanki in izobraževanja se morajo všteti v delavnik.Doma si bom potem res lahko odpočila, ne pa da sem vedno delno z mislijo pri šolskem delu.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
asaje1
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 12. dec 06, tor, 13:10
Sporočila: 120

SporočiloObjavljeno: četrtek, 11.12.2008, 7:40    Naslov sporočila: 8 urni delavnik Odgovori s citatom

Krasno - 8 urni delavnik. Vsega sploh ne bi bilo narejenega. Ker pa delamo tako že več kot 8 ur na dan, imamo.

Nazadnje urejal/a asaje1 torek, 13.03.2012, 15:01; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hberglez
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 11. nov 08, tor, 20:03
Sporočila: 14
Kraj: MARIBOR

SporočiloObjavljeno: nedelja, 14.12.2008, 19:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Krasno!
Nekateri učitelji na naši šoli se ob misli na 8 - urni delavnik pošteno razburijo. Sama jih pravzaprav ne razumem, zakaj. Podpiram 8 urni delavnik, saj sem tako ali tako že sedaj na šoli od 7. pa do 14. kadar pa nadomeščam v OPB, pa sem do 16. 30. No, potem pa še sledijo popoldanske dejavnosti - pedagoška konferenca enkrat na mesec ter popoldanske pogovorne ure. Kje je prisanje priprav in priprava za pouk, iskanje in zbiranje posodic in različnih materialov za izvajanje naravoslovnih in drugih vsebin, izdelovanje učnih pripomočkov in pomagal, ......
Da ne govorim o času, ki ga porabim zaradi otrok, ki imajo težave na posameznem področju, koliko časa porabim za zapise za posameznega učenca, da čim bolje predstavim njegovo delovanje pri šolskem delu. In še in še bi lahko naštevala.
Zato podpiram 8 urni delavnik in si želim, da bi ga uvedli.
_________________
NE GLEJ, KDO GOVORI, TEMVEČ POSLUŠAJ, KAJ GOVORI.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: nedelja, 21.12.2008, 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsi, ki smo vsaj malo kdaj pokukali v šolstvo, dobro vemo, da učitelji večinoma delamo več kot 8 ur dnevno.

Zato podpiram uvedbo evidence opravljenih ur. Se pa mi poraja eno zelo pomembno vprašanje. Ko učitelji vpišemo vse opravljene pedagoške ure s pripadajočo 0,5 ure za priprave, dobimo približno tale izračun: 5 pedagoških ur na dan + 2,5 ure za priprave = 7, 5 ur/dan. Kar dnevno ostane samo 0,5 ure za dokumentacijo, sestanke, seminarje, pogovorne ure itd.

Ali to pomeni, da nam ni potrebno več tičati na povprečno petih sestankih, pogovornih urah, konferencah, izobraževanjih itd. mesečno ali NAM BO KONČNO NEKDO PLAČAL TE NADURE???

Evidenco ur smo izpolnjevali v prejšnjem šolskem letu od marca do junija in se mi je v štirih mesecih nabralo za 238 ur viška. Torej, gospod minister, kam naj Vam sporočim številko transakcijskega računa, da mi nakažete denar za tele 1, 5 preračunane mesečne plače? Sem namreč ravno po velikih težavah z nikogaršnjo pomočjo kupila stanovanje in denar pošteno potrebujem, tako kot sem poteno oddelala svoje delo!

Hvala za Vaš odgovor!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 22.12.2008, 13:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da potrebujemo slovensko uravnilovko glede evidence ur, ker mislim, da prihaja do prevelikih razlik med nami. Kaj si kdo piše in kaj ne? Kdo to določa?
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hberglez
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 11. nov 08, tor, 20:03
Sporočila: 14
Kraj: MARIBOR

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 22.12.2008, 17:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KAJA, MENIM, DA JE POTREBNO UČITELJEVO DELO NATANČNEJE OPREDELIT V ZAKONU. NA NAŠI ŠOLI NAMREČ NE PIŠEMO UR IN VES ČAS POSLUŠAMO - KAJ PA POČITNICE. PRAV BI BILO, DA BI SE SINDIKAT POTRUDIL NA TEM PODROČJU MOČNEJE. DOLOČITEV DELA JE ZELO SPLOŠNA - NAJVEČKRAT PIŠE PO POTREBI UČITELJ ..., KAR POMENI, DA MOGOČE NIČ, MOGOČE PA OGROMNO UR PORABI ZA DODATNO DELO, KI SE NIKJER NE OVREDNOTI.
KOT ZAČETNICA V ŠOLSKEM POKLICU SMO PRVA TRI LETA NATANČNO ZAPISOVALI URE (DO MINUTE NATANČNO), KAJ SI POČEL. SEVEDA JE POMOČNICA RAVNATELJA S TEM PREGLEDOM IMELA VELIKO DELA, VENDAR JE MENI TO BILO VŠEČ, KER SMO VSI VEDELI PRI ČEM SMO. DANES, PO 22 LETIH DELA PA PRAVZAPREV NE VEM ALI RES MORAM OPRAVLJATI ŠE TOLIKO DODATNIH UR. KO SEM PROSILA, DA MI SPOROČI VODSTVO ŠOLE KOLILO UR ŠE MORAM DELATI DODATNIH, MI JE POMOČNICA ODGOVORILA: ČE TI NI KAJ PRAV, SI LAHKO POIŠČEŠ SLUŽBO DRUGJE". KATASTROFA! SEVEDA SEM DOBILA OB TAKŠNEM ODGOVORU"ŽIVČNI ZLOM". SICER IMAM Z NADOMEŠČANJI SEDAJ MIR, KER SEM BURNO ODREAGIRALA. VENDAR SE OB TEM SPRAŠUJEM, KAJ VSE BOMO UČITELJI ŠE MORALI POŽRETI. SPLOH SE NE ČUDIM, DA VEDNO VEČ UČITELJEV IŠČE POMOČ PRI PSIHIATRU.
_________________
NE GLEJ, KDO GOVORI, TEMVEČ POSLUŠAJ, KAJ GOVORI.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 22.12.2008, 18:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Točno to. Zakon!
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Magda
Novopridruženi


Pridružen/-a: 12. jan 09, pon, 17:09
Sporočila: 3
Kraj: Dolenjska

SporočiloObjavljeno: torek, 20.01.2009, 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prav bi bilo, da se evidenca ur nekako vodi, prav bi pa bilo tudi, da se nekako poenoti. Eni kot razredniki moramo biti prisotni na govorilnih urah dve uri in več, pač koliko je staršev. Nerazrednikom ni treba, vsaj ne toliko. A mi si tega ne moremo pisat kot bonus za dopust, ker mora iti v naš 40 urni delavnik. Ne glede na trajanje. To je en primer, jih je pa še več. To se mi ne zdi prav.
Nadomeščanje pa bi moralo biti plačano. Kako si predstavljajo, da bom z vročino v službi. Okužim pol kolektiva in učencev. Nadomeščat pa je tako težko... seveda...

Moje mnenje pač...
_________________
Nihče ne zna vsega, skupaj zmoremo vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: torek, 20.01.2009, 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas si vodimo evidenco.
Sama si vodim vse in tudi dokaj natančno zapišem. Nastajajo zanimivi zapisi o mojem delu.
Ob koncu tega leta (koledarskega) pa bom komentirala. Ko bom z viškom ur (od septembra do decembra, vendar z nulo pri počitnicah - jesenskih in novoletnih, ker si nisem smela pisati dopusta, ker sem ga že izkoristila) poskušala priti na čisto v decembru (z dopustom, ki ga imam in si ga bom pisala to koledarsko leto itd ...).
Bom javila in po resnici povedala, četudi bom ugotovila, da ni tako kot sama mislim. Čeprav trenutno kaže malo drugače. Pustimo se presenetiti.
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics