Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
prvič v 5.razred
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nhaya
Novopridruženi


Pridružen/-a: 8. avg 08, pet, 11:52
Sporočila: 3
Kraj: Krško

SporočiloObjavljeno: torek, 12.08.2008, 18:48    Naslov sporočila: prvič v 5.razred Odgovori s citatom

Najprej en lep pozdravček vsem..sem povsem nova na tem forumu..Torej, sem učiteljica začetnica..sicer sem diplomirala pred dvemi leti, ampak sem šla še na podiplomski študij, tako da letos prvič stopam v razred..in dobila sem 5.razred..
Pred menoj je en milijon vprašanj in dvomov, strahov ipd..
Vse, ki ste že tako lepo izkušeni vas naprošam za pomoč..kako uspešno začeti?? Kako nastopiti prvi šolski dan? Razred je namreč ZELO hud, živahen (poznam jih že tudi iz prakse)...kako naj poteka prvi dan? Jaz se predstavim, se oni meni predstavijo, mi povejo kaj malega o sebi, povem pravila, dolžnosti, kazni, šolski oz. razredni način dela....ali obstaja kakšna primerna igrica za prvi dan??? Kako naj jih najbolj pridobim, oziroma kakšne ukrepe naj navedem, če pri pouku ne bo mir?
Pa še to-a bo ravnatelj prvi šolski dan pri meni v razredu???

Res vas vse lepo prosim za kakšne koristne nasvete...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mojcula
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. jul 07, pon, 17:41
Sporočila: 76
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 18.08.2008, 15:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo pozdravljena in upam, da nisi obupana, ker ti še vedno ni nihče odgovoril - saj veš, dopusti. Torej:
1. Najprej ti svetujem, da se začneš veseliti izzivov, ki so pred tabo in si namesto zaskrbljenosti dovoliš le pozitivno tremo in vznemirjenje Nasmeh
2. Začni umirjeno, predvsem pa počasi. Nikar ne zasuj učencev že prvi dan z vsemi mogočimi informacijami in pravili, ki jih boš zagotovo lahko predstavila v prvih tednih pouka. Exclamation
3. Razredna pravila oblikujte in sprejemajte s konsenzom na prvih razrednih urah. Nasmeh
4. Prvi šolski dan (ne vem ali boste imeli ure po urniku ali skrajšan pouk) naj bo prijeten in namenjen predstavitvi učiteljice in učencev (kaj ima kdo rad, česa se veseli ipd.). Predstavi svoja pričakovanja v zvezi z delom učencev. Tudi oni naj razmišljajo, kaj pričakujejo od 5. razreda. Rolling Eyes
5. Prvi dan je namenjen tudi predstavitvi predmetov in zapisu urnika.
6. Za prve, uvodne ure boš na UN našla kar nekaj primernega gradiva.
7. Tisto o ravnatelju mi ni čisto jasno, ampak tudi, če bi slučajno bil prisoten, bodi čim bolj sproščena. Če kaj ne bo šlo po planu - nič zato - vsi delamo napake in se na njih učimo (verjemi, da so to začetno fazo dajali "skozi" tudi vsi pretekli in današnji ravnatelji. In, če je ravnatelj-ica pravi pedagoški vodja, ti morebitnega spodrsljaja ne bo štel-a za zlo.
8. No, to se mi pa zdi še najpomembnejše: pozabi, da je to "težak" razred. K učencem pristopi pozitivno, v njih vzpodbudi občutek pomembnosti in s tem tudi odgovornosti, ker so postali "ta veliki".

In čisto za konec: veš, biti učiteljica je - ne glede na vse križe in težave v zvezi z nekaterimi učenci in nekaterimi starši - zelo lepo! Wink



[/b]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics