Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
delo z romskimi otroci
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kreativka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. nov 07, čet, 15:14
Sporočila: 5
Kraj: Novo mesto

SporočiloObjavljeno: petek, 18.01.2008, 9:57    Naslov sporočila: delo z romskimi otroci Odgovori s citatom

Živjo!

Sem učiteljica začetnica - diplomirala sem konec decembra 2007 Cool

Prihodnji teden grem na razgovor za nadomeščanje dodatne strokovne delavke za delo z Romi. To delo mi pomeni zanimiv izziv, a hkrati se bojim, da me ne bi kdo izmed njih verbalno ali fizično napadel. Delala bom (če me bodo izbrali seveda) namreč na predmetni stopnji ... Imam že kopico načrtov, kako bi v teh mladih prebudila ustvarjalno žilico, da bi se aktivno vključili v šolski vsakdan ... pa vendar ... nek pritajen strah ostaja ... Sicer sem energična oseba, polna idej in ustvarjalnosti ... morda jih prepričam ...
Med Romi in ostalim učenci ne bi rada delala razlik, a miselnost današnje družbe in stereotipi me občasno spravijo v zadrego.

Kakšen nasvet? Ima morda kdo kako izkušnjo?
Hvala za morebitne odgovore.
_________________
Vsak otrok je lahko ustvarjalen - le primerno spodbudo potrebuje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kreativka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. nov 07, čet, 15:14
Sporočila: 5
Kraj: Novo mesto

SporočiloObjavljeno: petek, 18.01.2008, 10:01    Naslov sporočila: delo z romskimi otroki Odgovori s citatom

Ups ... prej sem nehote napravila slovnično napako v naslovu prispevka ... Embarassed saj vem ...: O OTROCIH, Z OTROKI Wink
_________________
Vsak otrok je lahko ustvarjalen - le primerno spodbudo potrebuje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: petek, 18.01.2008, 15:58    Naslov sporočila: Re: delo z romskimi otroci Odgovori s citatom

kreativka je napisal/a:
Živjo!

Sem učiteljica začetnica - diplomirala sem konec decembra 2007 Cool

Prihodnji teden grem na razgovor za nadomeščanje dodatne strokovne delavke za delo z Romi. To delo mi pomeni zanimiv izziv, a hkrati se bojim, da me ne bi kdo izmed njih verbalno ali fizično napadel. Delala bom (če me bodo izbrali seveda) namreč na predmetni stopnji ... Imam že kopico načrtov, kako bi v teh mladih prebudila ustvarjalno žilico, da bi se aktivno vključili v šolski vsakdan ... pa vendar ... nek pritajen strah ostaja ... Sicer sem energična oseba, polna idej in ustvarjalnosti ... morda jih prepričam ...
Med Romi in ostalim učenci ne bi rada delala razlik, a miselnost današnje družbe in stereotipi me občasno spravijo v zadrego.

Kakšen nasvet? Ima morda kdo kako izkušnjo?
Hvala za morebitne odgovore.

Mislim, da imaš vse, kar za začetek potrebuješ - načrti in veselje za tako delo. In najbolje bo, da predsodke odmisliš, z njimi nimaš v takem okolju kaj početi.
Kolikor poznam ta del poklica, vem, da se vse, ki so delale z Romi, izredno pohvalijo. Otroci učitelje sprejmejo za svoje, (ne vem sicer, kako je z višjimi razredi). In osnova, ki velja za vse otroke na svetu: pošten in odkrit odnos!
Si pripravljena kaj poročati? Mislim, da bi bilo zelo dobrodošlo!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics