Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
9. Prvi korak - Sklenimo zavezništvo z učenci! Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Ocenjevanje znanja...
... je enostavno in mi ne povzroča težav.
20%
 20%  [ 1 ]
... je zahtevno, vendar z njim nimam težav.
20%
 20%  [ 1 ]
... je zahtevno in stresno, imam težave kot Miša.
60%
 60%  [ 3 ]
Skupaj glasov : 5

Avtor Sporočilo
daja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 16. jan 07, tor, 23:05
Sporočila: 15

SporočiloObjavljeno: četrtek, 03.01.2008, 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sama imam podobno izkušnjo kot Kaja. V četrtem so pri nas opisno oceno enostavno ukinili oz. jo pripisali kot nekaj "samo, da je"; češ, da je brez veze in, da starši in otroci razumejo samo št. ocene. Pri neki moji kolegici pa so skušali otroke št. ocenjevati že v 3. razredu, ker naj bi tako zahtevali starši. Vodstvo pa je bilo kar za to!

Miša,hvala za informacije o prenovi pravilnika o ocenjevanju. Zanima me, kdaj bo zadeva stekla v promet?
_________________
Lep dan vam želim!
Daja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: četrtek, 03.01.2008, 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sad , žal na to vprašanje ne znam odgovoriti. Sprememba pravilnika je v tem trenutku šele del projekta, ki sem ga omenila... Torej, počakati bo potrebno še kar nekaj časa. Sam razvojno aplikativni projekt se je pričel letos in se nadaljuje naslednje leto, zato se bojim, da bo moralo preteči še kar nekaj vode.

Torej bomo bomo nekaj časa še blodili po našem labirintu Wink .

Me pa zanima, Daja, nam že lahko sporočiš vtise o predlagani literaturi? Ti je že uspelo kaj prebrati? Sporoči nam, kako gre Zelo srečen !

Lep pozdrav
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
daja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 16. jan 07, tor, 23:05
Sporočila: 15

SporočiloObjavljeno: petek, 04.01.2008, 6:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živio Miša!

Malo sem pobrskala po informacijah o projektu in takoj začutila da je to tisto, o čemer že sama ves čas poučevanja in ocenjevanja razmišljam. Mislim pa, da je projekt precej revolucionaren in bo pri marsikaterem učitelju neodobravan, saj tak način ocenjevanja seveda zahteva tudi popolno spremembo pouka, tako kot si se tega pogumno lotila ti! Čestitam ti, da si našla toliko moči in zavrtela kolo v drugo smer. Sama pa veš koliko dela zahteva to od tebe in koliko sodelavk grdo gleda nate, ker imajo slabo vest. Moje izkušnje v šoli so take, da večina učiteljev sploh ne vidi problema v številčnem ocenjevanju, ker je seveda za njih najugodnejši in če je bil za njih dober, bo tudi za današnje otroke. Slabe ocene so pa seveda za to ker otroci ne poslušajo med poukom, ker se doma nič ne učijo, ker starše nič ne briga - učitelj seveda ni nič kriv - zakaj bi se potem spremenil on? Redki iščejo problem pri sebi oz. pri zanimivosti svojega pouka!
Močno upam, da bo "revolicija" čim prej zaživela! Jaz bom v prvih bojnih vrstah!!!
_________________
Lep dan vam želim!
Daja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: petek, 04.01.2008, 9:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen odlična odločitev! Upam, da nas bo iz dneva v dan več takih, ki verjamemo, da drugačen pouk lahko zaživi.

Lep dan
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics