Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
spletna stran
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rozica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 28. nov 06, tor, 8:49
Sporočila: 5

SporočiloObjavljeno: torek, 28.11.2006, 9:36    Naslov sporočila: spletna stran Odgovori s citatom

Pozdravljeni najprej vsi. Sem nova v vaši "klapi". Zelo mi je všeč vaša spletna stran. Sama izdelujem šolsko spletno spletno stran v front page-u vendar želim spremembe. Želim dodati forum, ankete... Pozna kdo enostavno predlogo spletne strani, ki izgleda podobno kot ta tu in bi jo lahko uporabila. Že vnaprej hvala za kakršnokoli informacijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: torek, 28.11.2006, 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena.

Tudi sama urejam spletno stran in sem na istem kot ti. Pred leti sem jo oblikovala v front page-u, ker gostujemo na arnesu in ne podpirajo (mogoče se je zdaj kaj spremenilo - ne spremljam) dinamičnih spletnih tehnologij. Zdaj pa sem se dogovorila z vodstvom šole, da bomo gostovali drugje in da lahko stran postavim na novo.

Zelo mi "diši" Joomla - sistem za upravljanje vsebin ali CMS (content management system), ki vse, kar si ti želiš, omogoča na preprost način. Da ne bom preveč razlagala, si raje poglej uradno stran: http://www.joomla.org/, v reviji Monitor pa je bil pred pol leta en članek o tem: http://www.monitor.si/clanki.php?id=1328

Problem je le v tem, da gre za odprtokodni sistem in je zato bolj na udaru pri hackerjih. Redno ga je treba nadgrajevati. Sem pa opazila že kar nekaj šolskih spletnih strani, ki so izdelane v Joomli. Če napišeš v Google Joomla template, dobiš na tisoče že oblikovanih predlog, ki jih z malo truda hitro prilagodiš svojim potrebam ...

Pa veliko uspeha pri izdelavi.
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rozica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 28. nov 06, tor, 8:49
Sporočila: 5

SporočiloObjavljeno: torek, 28.11.2006, 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala lepa za namig. Sem že slišala za joomla. Upam, da podpira šumnike. Hvala za link. Ko mi bo uspelo, pa pritrdim link na novo spletno stran Wink
_________________
"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: torek, 28.11.2006, 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda se da urediti šumnike. Našla sem nekaj slo šolskih strani v Joomli:
OŠ Breg: http://193.2.243.123/joomla/index.php
OŠ Ormož: http://www.osormoz.si/
OŠ Tinje: http://www.osnovnasola-tinje.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 (ta je v Mambu - predhodnik Joomle)
OŠ Bičevje: http://www.o-bicevje.lj.edus.si/Joomla/index.php

Po moje se bo dalo narediti kaj podobnega :)
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: torek, 28.11.2006, 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale tudi Embarassed http://www.abecednik.net/.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
rozica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 28. nov 06, tor, 8:49
Sporočila: 5

SporočiloObjavljeno: torek, 28.11.2006, 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj sem pa že kar navdušena. Hvala za linke
_________________
"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andrej
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. okt 06, tor, 12:39
Sporočila: 14

SporočiloObjavljeno: sreda, 29.11.2006, 0:11    Naslov sporočila: maksjecar Odgovori s citatom

Se strinjam, da je pametno postaviti šolsko spletno mesto na osnovi sistema za upravljanje z vsebinami. Predvsem zato, da lahko čim širši krog ljudi aktivno sodeluje in objavlja sveže informacije s svojega področja dela.

Nekaj drobnih, vendar zgovornih, primerov tako zasnovanega spletnega mesta je tukaj:
1. Tedenski jedilni list narejen v Wordu in z Wordovim ukazom "Datoteka/Shrani kot" objavljen v spletu.
2. Ažurna zbirka dokumentov s ključnimi informacijami
3. Kdo je kdo? Kdo uči v katerem razredu?
4. Kdaj so počitnice?
5. Kaj se dogaja in kdo je kje bil?

Zanimiv je tudi hiter pregled obsega in ažurnosti objavljenih vsebin.


_________________
-- Andrej


Nazadnje urejal/a Andrej sreda, 29.11.2006, 11:25; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: sreda, 29.11.2006, 7:21    Naslov sporočila: Re: maksjecar Odgovori s citatom

Andrej je napisal/a:

Zanimiv je tudi hiter pregled obsega in ažurnosti objavljenih vsebin.



Sem preverila, na kaj si nas opozoril. Na kakšen način je izdelana takšna stran?
Aja, tistile link v citatu mi ni odprl strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
rozica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 28. nov 06, tor, 8:49
Sporočila: 5

SporočiloObjavljeno: sreda, 29.11.2006, 8:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj namen je, da lahko več učiteljev dostopa na spletno stran in dodaja vsebine. V bistvu s kateregakolo mesta imaš dostop do spletne strani.
_________________
"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andrej
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. okt 06, tor, 12:39
Sporočila: 14

SporočiloObjavljeno: sreda, 29.11.2006, 11:20    Naslov sporočila: maksjecar Odgovori s citatom

Alenka@ je napisal/a:
Sem preverila, na kaj si nas opozoril. Na kakšen način je izdelana takšna stran?
Aja, tistile link v citatu mi ni odprl strani.


Alenka@, omenjene strani delujejo na tehnologiji SharePoint, ki je del operacijskega sistema Windows Server.

Hvala za opozorilo v zvezi s težavo s povezavo. Sem popravil v zgornji objavi in tukaj.

Rozica, drži, končni rezultat je, da lahko vsi, ki imajo ustrezna pooblastila dejavno sodelujejo pri dodajanju vsebin. Omenjeni tedenski jedilnik je sicer izdelan z Wordom, vendar uporaba Worda ni pogoj za objavljanje vsebin. Vzdrževanje jedilnika bi lahko bilo narejeno tudi izključno z uporabo spletnega brskalnika, recimo na tak način kot so narejene Zlate misli, kjer se vsaka nova Zlata misel samodejno prikaže tudi pod logotipom šole na naslovni strani.

Kot je razvidno iz prej omenjene povezave, je na omenjenem spletnem mestu ta trenutek objavljenih 557 fotk narejenih med prejšnjim šolskim letom, 391 narejenih med letošnjim, 100 kontaktnih informacij, 166 splošnih obvestil, 233 obvestil v šolskem koledarju, etc. iz česar je razvidno, da so ljudje lepo sprejeli novi medij.
_________________
-- Andrej


Nazadnje urejal/a Andrej sreda, 29.11.2006, 11:43; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rozica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 28. nov 06, tor, 8:49
Sporočila: 5

SporočiloObjavljeno: sreda, 29.11.2006, 11:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja Andrej, zelo lepo narejeno. Saj pri vseh teh informacijah in materialu enostavno enemu človeku več ne znese, da bi vse to delal, sploh pri trenutni sistemizaciji računalničarja ne. Da je spletna stran aktualna, gre men vsaj 2 do 3 ure na dan dela - najmanj. Kje je pa še ostalo delo???
Je absolutno alternativa, da je več "dodajalcev" in moderatorjev, kjer je dodan forum.
Saj res, kako ste kaj navdušeni ali ne nad šolskimi forumi??
_________________
"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andrej
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. okt 06, tor, 12:39
Sporočila: 14

SporočiloObjavljeno: četrtek, 30.11.2006, 11:00    Naslov sporočila: šolsko spletno mesto in šolski forum Odgovori s citatom

Hvala. :)

Se strinjam. Šolska spletna stran bo zelo verjetno bolj ažurna in bolj raznolika, če bodo vsebine dodajali in posodabljali različni ljudje. Najbolje tisti, ki so čim bližje virom informacij.

Dober primer takšne uporabe šolskega spletnega mesta bi bil, recimo, razrednik, ki najprej nalepi obvestilo o naslednjem roditeljskem sestanku na vrata razreda, kmalu za tem pa isto informacijo doda še v spletni šolski koledar. Učinek je po mojem mnenju vreden nekaj minut dodatnega dela.

Šolski forum je po mojem dobra ideja, če je za njim dobra ekipa moderatorjev. Čisto praktična težava se pojavi na začetku, ko je uporabnikov foruma malo in je posledično tudi malo objav in uporabnih informacij. Gotovo gre lažje, če je že pred odprtjem foruma na šolskem spletnem mestu veliko obiska in uporabnikov, ki redno obiskujejo šolske spletne strani.
_________________
-- Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics