Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Šolski parlament
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitjakus
Novopridruženi


Pridružen/-a: 22. nov 06, sre, 12:25
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: sreda, 22.11.2006, 15:15    Naslov sporočila: Šolski parlament Odgovori s citatom

Pozdravljeni! Sem nov član vašega foruma, oglašam pa se, ker me zanima mnenje slovenskih učiteljev o letošnji temi šolskega parlamenta. Moje mnenje je, da je spraševati učence o tem kaj si mislijo o devetletki sicer zanimiv poskus kako priti do "feedback-a" od direktnih uporabnikov, da pa je to tudi zelo zvit način kako ta šolski sistem diskreditirati.
Zakaj? Kot razrednik sem dobil od mentorja šolskega parlamenta navodilo za razredno uro na to temo. V navodilu so omenjeni samo problemi izpostavljeni na nacionalni anketi in nobenih pozitivnih lastnosti, ki jih devetletka, po mojem mnenju, ima. Iz tega se da torej sklepati, da se bomo in se bodo pogovarjali samo o negativnih značilnostih našega trenutnega osnovnošolskega šolskega sistema.
Spraševati učence (ki jim a priori ne odrekam pravice do izražanja mnenj o tej tematiki), o šolskem sistemu, se mi zdi tako kot spraševati davkoplačevalce o davčnem sistemu in bodoče upokojence (čez kakšnih 20 do 30 let) o bodočem pokojninskem sistemu v naši državi. Konstruktivna kritika...pa kaj še!

Kaj pa vi mislite? Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saša Čadež
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 22. feb 05, tor, 18:46
Sporočila: 120
Kraj: Škofja Loka

SporočiloObjavljeno: sreda, 22.11.2006, 16:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Šolski parlament mi vsako leto posebej para živce in sicer iz čisto preprostega razloga, teme so za moje učence, kar pomeni učence razredne stopnje običajno, beri vedno, prezahtevne. Vsako leto smo vsi razredniki, ki moramo učence pripraviti na parlament, pred izredno zahtevno nalogo. Kaj za vraga lahko o EU povedo učenci prvega triletja?!
Kar se pa tiče letošnje teme, se mi zdi, da je po dolgem času končno taka, da bom učence nanjo lahko približno spodobno pripravila, beri učenci bodo vedeli o čem govorijo! Wink Zadeve se bomo lotili drugače, kot je zadevo predstavil kolega Mitja in iskreno upam, da se zadev ne bo lotil kot je zapisal. Kritika devetletke bi po mojem mnenju morala potekati, vendar zgolj v okviru profesionalne debate, vendar je to že druga tema...
Z učenci nikakor ne bomo kritizirali sistema devetletke ampak se bomo zadeve lotili tako, da bomo primerjali današnjo šolo s šolo nekoč. To temo imamo letos(4.r/9) celo predpisano z učnim načrtom, zato res ne bom imela težav. Šola nekoč je bila stroga in nedemokratična. Poudarili bomo, kaj vse šola danes nudi, kako je življenje otrok sedaj pravzaprav lepše. Pomagali si bomo z Vorancem in Bevkom Cool
Saj ne velja biti preveč črnogled in negativen, a ne?!
Lep pozdrav Zelo srečen
_________________
Saša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mitjakus
Novopridruženi


Pridružen/-a: 22. nov 06, sre, 12:25
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: četrtek, 23.11.2006, 8:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super! Očitno se bo to na razredni stopnji dalo speljati naravnost navdihujoče in celo v povezavi z učnim načrtom. Zelo srečen

Vsekakor se stvari ne bom in nisem lotil iz zgolj negativne strani, torej z iskanjem problemov in težav. Zavedam se, da je obravnava te tematike odvisna predvsem od nas razrednikov, ki lahko s svojim pristopom usmerjamo razpravo v pravo smer. Še enkrat pa ugotavljam, tako kot Saša, da so pravi naslov za kritiko devetletke strokovnjaki.

Kakorkoli že, me prav zanimajo končni razultati in ugotovitve letošnjega parlamenta.

Lep pozdrav Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: nedelja, 26.11.2006, 1:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Otroški parlament je butasta stvar, ker predpisujejo teme in uvajajo učence v tematiko po svojih merilih, dajejo pač ideje za izvedbo, da bi nekako pritegnili (pridne) učence.

Letošnja tema je pa sploh butasta, ker večina učencev ne more primerjati osemletne šole oz. sploh ne vedo, ali si ne upajo povedati, kako bi naj šola delovala. Tudi niso vse ideje uresničljive.

Orientirati učence na devetletko in izražati mnenje o njej je nemoralno dejanje, ker si niti učitelji in ne minister in ostali vmes niso na jasnem, kaj bi radi izvedeli. Vsak ima namreč svojo predstavo, samo prisluhnite ministrom, kako zagovarjajo svoja ravnanja proti vsaki logiki. Tudi je vprašanje, če si sploh želijo kaj spremeniti ali pa samo iščejo priliko, da zagovarjajo svoje mnenje.

Mi se bomo (v 4. r.) pogovarjali o pričakovanjih učencev, kaj bi si v šoli želeli oz. kaj od šole pričakujejo, da bomo zadostili parlamentu in da bodo naši delegati sledili razpravi.

Eh, večno smo učitelji razdeljeni med udobje službe in ustvarjalnostjo pri delu z otroki, obremenjeni z različnim administriranjem in nam zmanjka volje ali časa za kaj zanimivega. Tako so na eni strani naše ideje in želje ( večkrat brez vsaj moralne podpore) na drugi pa komodnost in kompromisarstvo.

Narediš, kar lahko in kar se ti zdi prav. Potrudiš se, da je šola za učence zanimiva in da imajo veselje do učenja.

Mitja, tudi neumne navodila moramo izpolnjevati. Včasih se enako dogaja učencem pa vztrajamo pri svojih zahtevah.

Iskreno delim mnenje s tabo in ob enem naredim tako, da je volk sit in koza cela.


Brez zamere in lep pozdrav Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics