Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Ustno spraševanje - znanje na pamet?
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mladen
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. okt 06, sob, 7:51
Sporočila: 82
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sobota, 04.11.2006, 9:30    Naslov sporočila: Ustno spraševanje - znanje na pamet? Odgovori s citatom

Znanka mi je pojamrala:

učiteljica, ki uči njenega otroka (4/9) pravi, da je za 5 (ustno) treba znati definicije na pamet.

En od definicij, ki jo je bilo treba znati za 5 v četrtem razredu se je glasila nekako takole:

"čustvo je duševni proces ali stanje, ki je posledica odnosa med človekom in okoljem ..."

Meni se to zdi trapasto, ker:
- otrok tega ne razume,
- bo definicijo zelo hitro pozabil,
- ni njegovega razmišljanja,
- gre samo za najnižji nivo znanja ...

Sam zahtevam, da mi vse razložijo po svojih besedah, dajem podvprašanja zakaj, kako, razloži, kaj pa ti misliš o tem ...
Če bi se že kdo takšne definicije napiflal na pamet in nič ne bi razumel, bi mu težko dal več kot 2. Confused

Kaj ostali mislite o tem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 04.11.2006, 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo se strinjam! In "trapasto" je precej mil izraz. Ne morem verjeti, da kdo zahteva take zadeve, ki so jih zahtevali od mene, ko sem bila otrok in kjeeeeeeeee je že to!


Le kako tako učiteljico prepričati?

Ima kdo kak predlog? Kajti kar direktno to ne gre, vzbudi samo upor in vztrajanje.

Kadar sem jaz želela starše prepričati v kaj, kar bi koristilo njihovemu otroku, sem jih postavila na mesto otroka in dala kak otipljiv primer oz situacijo. Ponavadi je pomagalo (vsaj tisto popldne Sad ).
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: sobota, 04.11.2006, 16:41    Naslov sporočila: Vztrajajte Odgovori s citatom

Pa poskusite taksno uciteljico vprasati kaksno definicijo ... pa boste hitro dobili odgovor, ce je tudi ona tako ´pametna´ ...kot zahteva od ucencev. Po mojem mnenju so to uciteljice, ki niso uspele skozi prenovo, ki so prevec toge in zakompleksane. Saj ne lovimo otrokovega neznanja, za bozjo voljo. Sama sem sicer se mlada, kljub temu pa sem sla skozi to ..., da sem mogla znati na pamet tisoc in eno stvar ... za koga? Tudi sama osebno nimam rada, ce mi otroci recitirajo vse, kar imajo zapisano v zvezkih ..., ko vprasam kaj drugega ... tema. To je predvsem v 5. razredu, ko je se osemletka. Grozovija.
Bodite vztrajni s pogovorom, da bo ta vasa uciteljica sama sprevidela, da dela napak. Povejte svoj primer, kako delate ... mogoce bo slo ... ceprav, sem odkrita, dvomim. Nekaterih ljudi se enostavno ne da prepricati. Pravijo, da je vedno bilo to prav in da bo se sedaj. Je pa se kup nekih dejavnikov, ki jih vcasih ni bilo.
Tezko delo vas caka, a vztrajajte.

lp
m
_________________
Največja napaka našega življenja je, če ne naredimo nobene napake.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Maja Koležnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. sep 06, ned, 19:18
Sporočila: 72
Kraj: Prevalje

SporočiloObjavljeno: četrtek, 09.11.2006, 21:16    Naslov sporočila: m Odgovori s citatom

Kako ste resili probleme z uciteljico?

lp
m
_________________
Največja napaka našega življenja je, če ne naredimo nobene napake.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 13.11.2006, 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene tudi zanima.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mladen
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. okt 06, sob, 7:51
Sporočila: 82
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 13.11.2006, 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadeva se je dogajala lani. Za konkretnega otroka se je končala prav dobro. Čeprav je otrok izredno brihten in relativno priden in bi bil lahko po moji oceni zlahka odličen.

Učiteljica je vztrajala pri svojem, kljub čudenju nekaterih staršev, saj se jim je kot laikom zadeva zdela čudna.

Morda pa bo učiteljica prebrala tole in se zamislila ...

Pa še kakšna druga, ki podobno razmišlja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics