Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
opisniki za družbo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tonka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 25. sep 06, pon, 16:57
Sporočila: 5

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 09.10.2006, 16:34    Naslov sporočila: opisniki za družbo Odgovori s citatom

Spoštovani
Prvo leto se srečujem s 4. razredom. Prosim, če mi lahko kdo pomaga in mi pošlje primer za ustno ocenjevanje znanja (opisnike in kriterije za ocene). Že vnaprej se zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Mladen
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. okt 06, sob, 7:51
Sporočila: 82
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 09.10.2006, 18:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadevo lahko maksimalno zakompliciraš ali pa maksimalno poenostaviš. Mi smo izbrali drugo možnost.

Ko učenca vprašaš, lahko cilj doseže/delno doseže/ne doseže. Če to prevedemo v ocene je 4 in 5 doseže, 3 in 2 delno doseže, 1 ne doseže.

Mi smo cilje (groba varinata), ki so v doodatku redovalnici, napisali v razpredelnico na A4 list, na katerem so zapisani tudi vsi učenci.

Ko učenca vprašaš, zapišeš datum, kjer cilj dosega, delno ali ne dosega.

Torej če dobi 4-5 dosega, 2-3 delno 1 ne dosega.

Objavi svoj email pa ti pošljem razpredelnico s cilji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: torek, 10.10.2006, 9:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hojla, Mladen, objavi, prosim še za druge Nasmeh
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tonka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 25. sep 06, pon, 16:57
Sporočila: 5

SporočiloObjavljeno: torek, 10.10.2006, 18:11    Naslov sporočila: opisniki za družbo Odgovori s citatom

Mladen. Zahvaljujem se ti za odgovor. Tudi meni se zdi, da moramo delati po zdravi pameti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mrozma
Novopridruženi


Pridružen/-a: 14. avg 06, pon, 10:45
Sporočila: 3
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 29.10.2006, 15:16    Naslov sporočila: Opisniki za matematiko Odgovori s citatom

Tudi jaz sem prvo leto v 4. razredu in bi potrebovala primer opisnika in kriterije za ustno ocenjevanje pri matematiki. Že v naprej se vam lepo zahvaljujem za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: torek, 31.10.2006, 18:16    Naslov sporočila: opisniki v 4. r. Odgovori s citatom

Na Uciteljska. net klikneš na levi strani pod Učna gradiva "Iščite", odpre se nova stran, kjer pod Vrsta prispevka označiš "Priprava, načrt", pod razred pa vpišeš 4 in odpre se ti cela vrsta gradiv, ki ti bodo pomagala pri tvojem delu v 4. razredu, tudi letni načrti in opisniki za ocenjevanje.
Lahko pa na internetu (Google) vpišeš Podlage za obrazložitev številčnih ocen ( družba, matematika ,...4) in tudi najdeš opisnike.

Strinjam pa se z ostalimi, ki ugotavljajo, da je to opisno ocenjevanje namenjeno samemu sebi. Učitelji v 5. razredu so dosegli, da se ga je ukinilo, nam pa je ostalo. Do kdaj?

kstran1
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mladen
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. okt 06, sob, 7:51
Sporočila: 82
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sobota, 04.11.2006, 9:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

evo, poslal sem komplet:
- dodatek k redovalnici s cilji za vse predmete, (1)
- podrobno razdelane cilje za družbo za prvo oc. obdobje, (2)
- razpredelnico, kjer so napisani cilji za družbo in vanjo vpisujete samo datume. (3)

Jaz delam tako:
učenec je vprašan. Pred seboj imam redovalnico, zgoraj omenjeno razpredelnico (3), podrobno razdelane cilje (2) in njegov zvezek.

Sprašujem vprašanja iz (2) pa tudi veliko ostalih. Hočem njihovo razumevanje, razmišljanje, utemeljitve in NE znanje na pamet.

No glede tega bom odprl novo temo na forumu.

Torej če zna za 4 ali 5 napišem datum, da cilj dosega, za 3 ali 2 da ga delno dosega, 1 se mi še ni zgodilo.

Ko bo naslednjič vprašan ali bo pisal ima možnost da cilj, ki ga ni dosegel, popravi. Torej bom zraven vpisal nove datume. Ob koncu oc. obdobja pa bom datume prepisal v glavno redovalnico (1).

Mogoče se sliši zakomplicirano, ampak menim, da je to najlažja varianta.

Priporočam, da si najprej sprintate 1, 2, 3 (upam da bodo administratorji čim prej objavili) in potem ob navodilih iz tega posta naštudirate kaj in kako.

Laughing

PS: gradivo najlažje najdete tako, da v iskalno polje napišete mladen in kliknete na "išči med prispevki"


Nazadnje urejal/a Mladen sobota, 04.11.2006, 10:35; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 04.11.2006, 9:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mladen, hvala!!
Odlična zadeva!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mladen
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. okt 06, sob, 7:51
Sporočila: 82
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sobota, 04.11.2006, 9:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni kej.

Vidim, da je že objavljeno.

Morda pa ima kdo še boljšo in enostavnejšo varianto.

Se pa strinjam, da je to veliko administracije, katere pravega smisla ne vidim.

Če pa že hočejo, bi lahko vsaj dodali kak % (€) k razredništvu, kot dodajajo v mislim da prvem, sedmem in devetem razredu. Naj me kdo popravi, če se motim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mladen
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. okt 06, sob, 7:51
Sporočila: 82
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sobota, 04.11.2006, 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poslal sem še test za matematiko in zraven razpredelnico s cilji - izpolnjeno.

In ja, vem da je to veliko birokracije. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mrozma
Novopridruženi


Pridružen/-a: 14. avg 06, pon, 10:45
Sporočila: 3
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: torek, 07.11.2006, 22:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tile opisniki pa nam bodo prišli zelo prav. Hvala za pomoč. Kako pa je z ustnim ocenjevanjem pri matematiki? Kako tam določiš opisnike, kriterijein točke?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mladen
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. okt 06, sob, 7:51
Sporočila: 82
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sreda, 08.11.2006, 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opisniki so pravzaprav enaki.

Kriterij oz. točke pa je pri ustnem spraševanju zelo zelo težko (nemogoče?)
postavljati, saj bi to potem postala (pisna) kontrolka, vse skupaj (sam imam 26 učencev) pa bi tudi vzelo veliko preveč časa.

Osebno sem proti ustnemu spraševanju pri matematiki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics